امام جمعه یاسوج بر برخورد خوب و اسلامی با گردشگران و مسافران نوروزی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، حجت‌الاسلام علی‌اصغر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد با اشاره به میلاد حضرت زهرا(س) و تبریک روز زن، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) الگوی تمام زنان دنیا است و آن حضرت پاره تن پیامبر بود و امروز نه تنها برای همه زنان جهان بلکه الگویی برای مردان نیز هست.

امام جمعه یاسوج به نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و همه حوادث پس از ان اشاره کرد و گفت: نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس هیچ گاه از اذهان پاک نخواهد شد.

حجت‌الاسلام حسینی ولادت حضرت امام خمینی را نیز که مصادف با این روز است تبریک گفت و افزود: تقارن میمون و مبارکی است چرا که امام راحل نیز در نهضت و انقلابی که بر پا کرد همیشه حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار می‌داد.

پاسخ مسوولان کشورمان به فرانسه خوب و کوبنده بود

وی به روز 18 اسفندماه که مصادف با تاسیس کانون فرهنگی و هنری مساجد است هم اشاره‌ای کرد و گفت: مسجد علاوه بر این که محل عبادت است محلی برای انجام کارهای فرهنگی و انسان‌سازی است که باید استفاده بهینه‌ای از این فرصت شود.

نماز عبادی سیاسی

امام جمعه یاسوج همچنین به سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران اشاره کرد و گفت: پاسخ مسؤولان ما به این‌ها خوب و بجا و کوبنده بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ایام تعطیلات نوروز اشاره کرد و گفت: همه ما باید در حفظ طبیعت بکر و زیبای استان کهگیلویه و بویراحمد کوشش کنیم و باید در ایام تعطیلات نوروز با طبیعت مهربان باشیم و علاوه بر این که از طبیعت نهایت استفاده را می‌بریم طبیعت را نابود نکنیم.

حجت‌الاسلام حسینی از استان به عنوان یکی از کانون‌های گردشگری در تعطیلات نوروز یاد کرد و گفت: باید اخلاق خوب و اسلامی و همراه با عطوفت و مهربانی با مهمانان و گردشگران داشته باشیم.

امام جمعه یاسوج با تاکید بر معرفی استان کهگیلویه و بویراحمد به کشور، یادآور شد: برخورد خوب با گردشگران و مسافران نوروزی یکی از راه‌های معرفی استان کهگیلویه و بویراحمد استان به کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج