فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با اشاره به آمار ورود 4 میلیون گردشگر به هرمزگان در نوروز 97، گفت: با وجود حجم بالای گردشگر به استان هرمزگان اصناف در بهره وری از آن دچار مشکل هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا ترابی در سومین اجلاس عمومی بسیج اصناف هرمزگان با اشاره به اینکه انقلاب خود را مدیون بازاریان می داند، افزود: با توجه به اینکه اکثر کسبه هرمزگان اهل تسنن هستند ولی بین بازاریان همدلی و حدت خاصی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه ما نتوانستیم دین خود به قشر کسبه که همواره در تمامی صحنه های انقلاب حاضر بودند ادا کنیم، گفت: نگاه حضرت امام (ره) قبل از انقلاب به بازار بود وسبب دلگرمی بازاریان و ایستادگی فعالان امور صنفی در مقابل ظلم شاه و دستگاه پهلوی بوده است.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع)  در ادامه تاکید کرد: در طول انقلاب و در تمام عرصه‌ها بازاریان در صفوف نخست، حضور داشته و از هیچ اقدامی در حمایت از نظام دریغ نکرده‌اند.

 ترابی در ادامه بیان داشت: بایستی اظهار تاسف کرد که در طول 40 سال عمر نظام هنوز نتوانسته‌ایم، اقدامی در خور جایگاه و خدمات بازاریان انجام دهیم.

وی خطاب به رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: مسؤولان دستگاه‌های دولتی وظیفه دارند تا با شنیدن انتقادات، پیشنهادات و گلایه‌های بازاریان در مسیرخدمت به آنان تلاش کنند.

اصناف

مدیران بایستی ظرفیت نقدپذیری داشته باشند

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) خاطر نشان کرد: مدیران بایستی ظرفیت نقدپذیری خود را ارتقا دهند، چرا که فعالان امور صنفی استان درد دل‌ها و گلایه‌های بسیاری برای شنیدن دارند.

ترابی در ادامه افرود: پیشنهاد می‌کنم اتاق اصناف با برگزاری جلسات تخصصی برای هر نقدی ارائه راهکار دهند.

پیش بینی ورود 4 میلیون گردشگر به هرمزگان

وی با اشاره به نزدیک شدن به تعطیلات پایان سال بیان داشت: بندرعباس که عنوان پایتخت اقتصادی کشور را یدک می‌کشد در ایام تعطیلات عید میزبان بالغ بر 4 میلیون مسافر است که بایستی شرایط را برای بهره بردن بازاریان از این فرصت عظیم فراهم شود.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) با بیان اینکه اقدامات اصناف هرمزگان در یک فیلم و یا کلیپ نمی‌گنجد اضافه کرد: البته باید براین باور باشیم که اقدامات انجام نشده زیاد داریم و باید خود را برای سال آینده آماده کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج