رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه یاسوج گفت: طرح متمرکز درختکاری با شعار «هر دانشجو، یک درخت» به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در آموزشکده دخترانه یاسوج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، سیده فرزانه آرامش ظهر امروز در مراسم درختکاری که با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، منابع طبیعی شهرستان بویراحمد، شهرداری یاسوج، جهاد کشاورزی استان، فرمانداری شهرستان بویراحمد و تشکل نهضت سبز زاگرس برگزار شد، اظهار کرد: درخت به‌عنوان یکی از زیباترین خلقت خداوند و مؤثرترین جلوه‌های خدا در جهان هستی است.

آرامش افزود: انسان و تمام جانداران به نحوی حیات خود را مدیون درختان هستند، که متأسفانه با افزایش دما، تغییرات آب و هوایی در اثر ماشین‌آلات و پیشرفت تکنولوژی، جامعه انسانی را با چالش کمبود اکسیژن مواجهه کرده است.

وی تصریح کرد: برای اهمیت حفظ سرمایه‌های خدادادی و منابع طبیعی این روز را پاس می‌داریم، و درواقع اهمیت به حفظ منابع طبیعی در آداب‌ورسوم و دین اسلام به‌وضوح دیده می‌شود.

رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه یاسوج افزود: در اهمیت درخت و درختکاری در روایت یکی از ائمه معصومین (ع) نقل‌شده که «حتی اگر دیدید قیامت برپاشده، و شما مشغول کاشتن درختی بودید، به کاشت درختان ادامه دهید.»

آرامش ادامه داد: حفظ منابع طبیعی مختص به یک روز نیست و این وظیفه تک تک انسان‌ها است که سرمایه‌های خدادادی را پاس بداریم و باید این ارزش با نهادینه‌سازی در بین مردم به فرهنگی پایدار تبدیل شود.

وی بابیان اینکه سال گذشته بیش از ۷۰ اصله نهال در آموزشکده دخترانه یاسوج کاشته شد، اظهار داشت: روز درختکاری بهانه‌ای است که گرد هم بیایم و درختی بکاریم، امسال به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت‌کاری به تعداد هر دانشجو یک اصله نهال طرح «هر دانشجو، یک درخت» در محوطه فضای سبز و مزار شهید گمنام دانشکده دخترانه یاسوج کاشته شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج