فرماندار آستارا با تاکید بر ضرورت توجه به گلزارهای شهدا و بهسازی آنها توسط دستگاه‌های مسئول و همچنین حفظ و نگهداری آنها خواستار دقت نظر در این زمینه شد.

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش  در جلسه‌ ستاد هماهنگی بزرگداشت روز شهید و کارگروه ستاد معین و بررسی وضعیت گلزار های شهدای آستارا بر ضرورت توجه به گلزارهای شهدا و بهسازی آنها تاکید کرد.

فرماندار آستارا ادامه داد: ما امروز نمی‌توانیم با روشهای که برای نسل حاضر در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که شاهد ایثارگری ها و جانفشانی ها بودند، با آن دوران ارتباط عاطفی داشتند مانند نسل جدیدی که آن روزگاران را درک نکرده‌اند به یک گونه برخورد کنیم.

رنجکش اضافه کرد: چگونگی انتقال مفاهیم و ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس برای کسانی که این دوران ها را درک نکرده اند نقش مهمی در معرفی هدف گذاری ها و اثربخشی آن دارد.

وی اضافه کرد: در اجرای برنامه ها و برنامه سازی های مرتبط با انتقال ارزشهای نظام و فرهنگ ایثار و شهادت که همواره از ضرورت‌های جامعه است باید با شیوه‌هایی که با ذائقه مخاطبین سازگار و پذیرای آنان باشد عمل کنیم.

وی گفت: این روش‌ها بسیار حساس است و باید با کار کارشناسی انجام گیرد زیرا می‌خواهیم تاریخ و ارزشهای تاریخی دورانی را برای نسل جدید روایت کنیم که از نزدیک آن را درک نکرده است.

به گفته فرماندار آستارا دستگاه‌های مسئول باید متناسب با شرایط زمانی امکانات بهره‌مندی از شخصیت‌های بانفوذ بتوانند در انتقال مفاهیم ارزشی جامعه گام بردارند.

جلسه ستاد گرامی داشت روز شهید

همه نسبت به آینده کشور و نسل فردای این جامعه مسئول هستیم

 وی ادامه داد: همه ما نسبت به آینده کشور و نسل فردای این جامعه مسئول هستیم و باید دستاوردهای نظام اسلامی و آرمان‌های امام راحل و شهدایی که برای امنیت پایدار کشور و مردم ایثارگری کردن به خوبی آن را منتقل کنیم.

وی همچنین خواستار توجه به خانواده جامعه ایثارگران و سرکشی به آنها و پاسخگویی منطقی به مطالبات این قشر شد و افزود: هرچند که خانواده های شاهد هرگز برای منافع خود را نه حرفی می زنند و نه مطالبه‌ای دارند اما مسئولان شهرستان باید با سرکشی به موقع به آنها در رسیدگی به امورات این یادگاران شهدا و جامعه ایثارگری تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا امام جمعه آستارا هم در این جلسه  بر توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و خانواده ایثارگران و شاهد تاکید و خواستار رسیدگی مسئولان در این زمینه شد و از پیگیری‌های فرماندار آستارا نیز تقدیر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج