رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در بازدید از شرکت کاسپین تامین در شهر صنعتی رشت گفت: صنعت دارو بعنوان یک صنعت پیشرو و آبروی بخش تولید است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فرهاد دلق پوش در بازدید از شرکت کاسپین تامین در شهر صنعتی رشت با بیان اینکه صنعت دارو بعنوان یک صنعت پیشرو و آبروی بخش تولید است اظهار کرد: لازم است جهت جلوگیری از اخلال در بخش تولید مطالبات شرکت های داروسازی پرداخت گردد تا چرخه تولید با برگشت سرمایه از زنجیره اقتصاد، باز نماند و متوقف نشود.

وی برنامه ریزی برای اعتلای وضعیت تولید را در کنار چالشهای موجود را لازمه فعالیتهای صنعتی دانست و تصریح کرد: تلاش برای بقا ، پایداری و حفظ موقعیت  موجود باید استراتژی راهبردی مدیران بخش صنعت باشد.

دلق پوش تاکید نمود: سیاستگذاری کلان کشور باید به نحوی باشد که از صنایع و تولیدات استراتژیک نظیر داروسازی ها حمایت های اساسی انجام گردد.

تعداد شرکتهای داروسازی گیلان ۶ واحد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تعداد شرکتهای داروسازی را ۶ واحد اعلام کرد و افزود: گیلان با سرمایه گذاریهای انجام شده در حوزه دارو و درمان، به عنوان استان قطب داروسازی کشور شناخته می شود‌ و این موضوع تکلیف مسئولین ملی و استانی را در جهت توجه به این صنعت حیاتی را مضاعف می کند.

بازدید از شرکت کاسپین تامین

وی با اشاره به اینکه شناساندن ظرفیتهای دارویی و تولیدات پیشرفته ضرورت دارد، گفت: معرفی و تبلیغ این نوع تولیدات می تواند مبنای صادرات و ارز آوری برای کشور باشد.

دلق پوش اصلاح  نظام پولی و رویه بانکی  را جهت حمایت از صنایع را رکن و اساس پویایی و تحول اقتصادی کشور برشمرد و اذعان کرد: رویکرد نظام مالی صرفا نباید سودجویی و منفعت طلبی باشد، این موضوع در دراز مدت باعث خسران زیادی در حوزه اقتصاد و اشتغال کشور خواهد شد.

رئیس بخش صنعت، معدن وتجارت استان گیلان خاطرنشان کرد: به صنایع دانش بنیان وصادرات محور باید با درجه اولویت بالا پرداخته شود و زمانی علم و تکنولوژی ارزشمند است که ثمره آن در رفاه و درمان مردم آشکار گردد.

فرهاد دلق پوش عزم و اراده جمعی را جهت رفع مشکلات بخش تولید را کارساز دانست و گفت: ما حتی با برگزاری هفته های تجاری در کشورهای همسایه می توانیم به معرفی و بازار صادراتی محصولات داخلی کمک نماییم.

 دو شرکت دارویی کاسپین تامین و سبحان انکولوژی توانسته اند زمینه اشتغال ۱۱۰۰ نفر به صورت مستقیم با تولید داروهای ویژه و شاخص صعب العلاج،  در استان فراهم نمایند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج