هم زمان با روز درختکاری تعداد 7000 اصله نهال به دهیاران 28 روستای در منطقه آزاد انزلی جهت غرس اهداء شد.

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، هم زمان با روز درختکاری7000 اصله نهال در  منطقه آزاد انزلی توزیع شد.

با غرس یک اصله نهال از سوی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان و نهال هایی که از سوی معاونین و مدیران این سازمان در پارک چپرپرد زمان منطقه آزاد انزلی کاشته شد، آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در این منطقه گرامی داشته شد.

در ابتدای این مراسم تعدادی از سوی دانش آموزان مدارس سطح منطقه برنامه فرهنگی هنری با موضوع اهمیت حفاظت محیط زیست و نقش درختان در سلامت انسانها اجرا شد و تعداد 7000 اصله نهال به دهیاران 28 روستای سطح منطقه جهت غرس در سطح منطقه اهداء شد.

توسعه فضای سبز و کاشت درخت جهت توسعه پایدار از اهمیت بسزایی در برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی در سطح این منطقه برخوردار می باشد چراکه طبیعت و فضای سبز وسیله‌ای برای بقای بشر و حفظ زیبایی بوده و به عنوان میراثی ارزشمند به همه انسانها تعلق دارد.

اکبر قاسم نژاد مدیر امور شهری و روستائی سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه تعداد 41 گونه درخت مثمر و غیرمثمر در زمینی به مساحت 4 هکتار در پارک چپرپرد زمان کاشته شد، اظهار داشت: در انتخاب نوع درختان غرس شده در روز درختکاری سال 96 سعی شده تا از گونه های بومی گیلان نظیر انار، ازگیل، انبه، آلوچه، آلبالو، سیب، پرتقال، نارنج، خرمالو، افرا، اقاقیا، بلوط، ون و توسکا استفاده شود.

روز درختکاری منطقه

وی با اشاره به وجود خاک زراعی مناسب جهت کاشت درخت در گیلان بر اهمیت بالاتر بودن استاندارد کمی و کیفی فضای سبز استان تصریح کرد و ضمن دعوت از مردم به کاشت درخت در این ایام، خواستار حذف نگاه دولتی به درختکاری شد و گفت که همه ما در برابر طبیعت و توسعه فضای سبز مسئول هستیم.

کاشت درختان میوه و بومی از سوی دانش آموزان بهمراه مدیران سازمان و دهیاران سطح منطقه از نکات جالب این مراسم بود، اقدامی که نقش موثری در فرهنگ سازی در خصوص توسعه فضای سبز و حفاظت از محیط زیست می تواند ایفا نماید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج