مراسم روز جهانی حیات وحش، با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان، امام جمعه و اعضای شورای اداری دلفان، فعالین سازمانهای مردم نهاد و دانش آموزان این شهرستان در سالن آمفی تئاتر مولوی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ در این مراسم که به مناسبت روز جهانی حیات وحش، با حضور حجت الاسلام اسماعیل جمیاری امام جمعه شهرستان دلفان، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، معاون فرماندار و جمعی از مدیران شهرستانی در سالن آمفی تئاتر مولوی دلفان برگزار شد، مهرداد فتحی بیرانوند، گفت: محیط زیست مجموعه‌ای از آب، خاک، هوا و موجودات زنده است و  امروزه لزوم  حفاظت و استفاده بهینه از این سرمایه‌های خدادادی به‌ویژه حفاظت از تنوع زیستی و حیات وحش بر کسی پوشیده نیست. لذا برای زندگی بهتر، نیازمند حفاظت از تنوع زیستی ارزشمند کشور با همکاری و حضور گسترده همه اقشار بویژه کودکان و نوجوانان هستیم.

فتحی بیرانوند

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با تبریک روز جهانی حیات وحش و هفته منابع طبیعی، بر لزوم افزایش سرانه فضای سبز در سطح جامعه تاکید کرد و افزود: بحث محیط زیست یک بحث جهانی است که باید اقشار مختلف جامعه به‌خصوص کودکان و نوجوانان در آن نقش آفرینی کنند.

وی، ضمن قدردانی از انجمن‌ های زیست محیطی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان نورآباد از حضور کودکان  و نوجوانان در این مراسم تقدیر کرد و گفت: کمبود آب، بزرگترین مشکل زیست محیطی کشور است، لذا هر گونه آسیب به محیط زیست، باعث آسیب به جامعه انسانی است.

مهرداد فتحی بیرانوند یکی از مهمترین اقدامات در حفاظت از محیط زیست را آموزش و فرهنگ سازی عنوان کرد و افزود: در این زمینه کودکان و نوجوانان به‌عنوان آینده سازان جامعه در اولویت هستند و باید توجه بیشتری را نسبت به سنین پایین داشته باشیم.

روز حیات وحش دلفان

آقای مدیرکل به زبان کودکان سخن گفت

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در بخشی از سخنان خود به خاطر حضور کودکان حاضر در سالن، به بیان توصیه‌های کاربردی با زبان کودکانه پرداخت و آنان  را به صرفه جویی و درخواست از والدین خود برای استفاده بهینه در مصرف آب، حفظ درختان و جلوگیری از آسیب رساندن به حیات وحش و خودداری از ریختن زباله در طبیعت دعوت کرد و از آنان خواست تا همیار محیط زیست لرستان باشند.

اسماعیل جمیاری

امام رضا(ع) یک الگوی بزرگ حفاظت از محیط زیست است

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام اسماعیل جمیاری امام جمعه شهرستان دلفان نیز بر نقش آموزه های دینی در حفاظت از محیط زیست تاکید کرد و گفت: با داشتن الگوهای دینی زیست محیطی مانند امام رضا(ع) باید از لحاظ وضعیت زیست محیطی نمونه باشیم.

تجلیل از فعالان محیط زیست لرستان

فعالان حوزه محیط زیست در شهرستان دلفان تجلیل شدند

گفتنی است فعالان محیط زیست و مدیران حاضر در مراسم، ضمن بازدید از نمایشگاه تولیدات زیست محیطی، از برنامه‌های جانبی این همایش دیدن کردند و در پایان، از فعالین حوزه محیط زیست شهرستان دلفان، با اهدای جوایزی تجلیل شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج