موج
کدخبر : ۲۱۹۲۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-219277

هم‌زمان با روز جهانی حیات وحش؛

پاکسازی محیط زیست شهرستان دلفان از حیث زباله، با حضور و مشارکت مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان و جمعی از مدیران ستادی این اداره کل انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند به همراه تنی چند از اعضای سمن‌های زیست محیطی شهرستان دلفان و مدیران ستادی و شهرستانی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، در طرح پاکسازی محیط زیست شهرستان نورآباد «دلفان» از حیث زباله  شرکت کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان که به منظور شرکت در مراسم گرامیداشت روز جهانی حیات وحش به دلفان سفر کرده بود، پس از اتمام مراسم، با حضور در چند منطقه زیست محیطی شهرستان دلفان، به همراه فعالان و اعضای سمن‌های محیط زیستی، اقدام به جمع‌آوری زباله‌های رها شده در سطح منطقه کرد.

فتحی بیرانوند، در محل اجرای طرح بی‌ زباله، گفت: فرهنگ‌سازی یکی از عناصر مهمی است که می‌تواند در حفظ محیط زیست تاثیر بسزایی داشته باشد، لذا یکی از اولویت‌های کاری ما در اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و ادارات شهرستان‌ها، آگاه‌سازی مردم نسبت به مسائل زیست محیطی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان که در محل پارک علی آباد شهرستان دلفان سخن می‌گفت: تصریح کرد: عدم رها سازی زباله، صرفه جویی و استفاده بهینه از آب، خودداری از شکار حیوانات، رعایت اصول ایمنی هنگام عبور رانندگان وسایل نقلیه سبک و سنگین از مناطق عبور حیوانات وحشی در جاده‌ها و شهرها، از جمله مسائلی است که در حفظ و حراست از این نعمات خدادادی نقش کلیدی و تاثیرگذاری دارند. لذا لازم است تا هم‌استانی‌های عزیز در این خصوص اهتمام لازم را به عمل آورده در این امر الهی که همانا محافظت از امانات خداوندی است مشارکت کنند.

مهرداد فتحی بیرانوند

حفاظت از محیط زیست یک وظیفه جهانی، ملی، استانی و منطقه‌ای است

وی، گفت: حراست و حفاظت از محیط زیست، یک وظیفه جهانی، ملی، استانی و منطقه‌ای است لذا خوشحالم که حسب وظیفه انسانی، ذاتی و سازمانی در امر پاکسازی محیط زیست مشارک کرده و می‌کنم. از این رو از هم‌استانی‌های عزیز دعوت می‌کنم تا در این امر خداپسندانه مشارکت کرده، از تخریب محیط زیست خودداری و در راستای حفظ این نعمت الهی گام بردارند.

محیط زیست لرستان

از اجرای طرح بی زباله در شهرستان دلفان تشکر می‌کنم

مهرداد فتحی بیرانوند، تاکید کرد: جا دارد تا از زحمات فعالان و اعضای سمن‌های زیست محیطی و آحاد مختلف مردم استان، به‌ویژه فعالان محیط زیست در شهرستان دلفان به خاطر حضور در طرح بی‌زباله، طرح نصب تابلوهای هشداری عبور حیوانات وحشی در راه‌های مواصلاتی شهرستان و حضور در مراسم روز جهانی حیات وحش تقدیر و تشکر می‌کنم.

روز حیات وحش در دلفان

گفتنی است، مراسم گرامیداشت روز جهانی حیات وحش، صبح امروز با حضور امام جمعه شهرستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، معاون فرماندار، فرمانده انتظامی، فرمانده سپاه، فعالان و اعضای سمن‌های زیست محیطی و جمعی از همیاران محیط زیست، در تالار مولوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلفان برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها