فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با تاکید بر تلاش و مشارکت جدی در صیانت از منابع ملی گفت: به منابع طبیعی باید به عنوان یک ثروت و سرمایه ملی نگاه شود و چشم اندازهای توسعه منطقه ای نیز باید بر مبنای هم افزایی و تولید ارزش افزوده از منابع موجود صورت گیرد.

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش در آستانه هفته منابع طبیعی با حضور در جمع مدیران و کارکنان اداره منابع طبیعی آستارا ضمن تبریک این هفته اظهار داشت: توجه به منابع طبیعی و الزامات فرهنگ سازی عمومی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و همه باید تلاش و مشارکت جدی در صیانت از منابع ملی که منابع طبیعی نیز یکی از آنها است داشته باشیم.

 وی ادامه داد: در بحث توسعه، اجرای برنامه های توسعه محوری در منطقه به هیچ وجه نفی کننده اهمیت منابع طبیعی نیست بلکه باید تلاش کنیم تا با در نظر گرفتن مقررات و قوانین صیانت از منابع طبیعی، اهداف توسعه را مطابق استانداردهای تعریف شده در جهان و آخرین روشهای علمی پیش ببریم.

به گفته وی؛ توجه به ارزش افزوده منابع طبیعی و بهره‌مندی صحیح از این نعمت خدادادی برای رفع مشکلات مردم نیز باید در مسیر برنامه ریزی های اداره منابع طبیعی در شهرستان قرار گیرد.

منابع طبیعی آستارا

رنجکش ضمن تشکر از تلاش های کارکنان منابع طبیعی و گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان حادثه چند وقت پیش اداره منابع طبیعی آستارا بر ضرورت توجه به وضعیت معیشت کارکنان و امکانات اداره منابع طبیعی آستارا تاکید و افزود: امکانات موجود به هیچ وجه جوابگوی حجم ماموریت‌های منابع طبیعی در این شهرستان نیست.

 در این جلسه دکتر یوسف پور مدیرکل منابع طبیعی استان گیلان ضمن تشکر از حضور فرماندار آستارا در این بازدید بر ضرورت تعامل بین دستگاه‌های اجرایی و منابع طبیعی در صیانت از ثروت های ملی تاکید کرد.

اجرای برنامه نمادین نهالکاری در مجموعه ۲۵ هکتاری دانشگاه آزاد اسلامی آستارا با حضور مدیرکل منابع طبیعی و فرماندار آستارا و اساتید دانشگاه و مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان و همچنین دیدار و گفتگو با کارکنان اداره منابع طبیعی از دیگر برنامه های این دیدار به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی در آستارا بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج