مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، از نصب تابلوهای هشدار عبور حیوانات وحشی در محورهای مواصلاتی شهرستان دلفان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ مهرداد فتحی بیرانوند در حاشیه مراسم نمادین نصب تابلوهای هشدار عبور حیوانات وحشی در محورهای مواصلاتی شهرستان دلفان، گفت: با توجه به پیشنهاد اداره حفاظت محیط زیست شهرستان، موافقت اداره کل حفاظت محیط زیست استان، و مصوبه شورای ترافیک شهرستان دلفان، مقرر شد تا اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در کلیه محورهای مواصلاتی دلفان اقدام به نصب تابلو و علائم هشداری عبور حیوانات وحشی کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، ادامه داد: با توجه به وجود گونه‌های مختلف جانوری در شهرستان دلفان، متاسفانه حیات وحش منطقه همواره مورد تهدید تصادفات جاده‌ای قرار می‌گرفت. لذا بر آن شدیم تا به منظور پیشگیری از اینگونه اتفاقات جبران ناپذیر و جلوگیری از تلف شدن وحوش منطقه بر اثر تصادف با خودروهای سبک و سنگین، نصب تابلوهای هشداری محل عبور حیوانات وحشی، در محورهای مواصلاتی شهرستان دلفان اجرایی شود.

آگاه‌سازی رانندگان جاده‌ای، در کاهش مرگ و میر وحوش تاثیر دارد

وی، این اقدام را در کاهش تلفات جاده‌ای وحوش منطقه مثبت ارزیابی کرد و افزود: با نصب این تابلوها، میزان قابل توجهی از مرگ و میر حیوانات وحشی بر اثر تصادفات جاده‌ای کاهش خواهد یافت و از سوی دیگر، در بحث آگاه‌سازی رانندگان و کاربران راه مثمر ثمر خواهد بود.

تابلو هشداری عبور حیوانات وحشی

فتحی بیرانوند در محل نصب تابلوهای هشداری «نورآباد-کشور»، تصریح کرد: جا دارد تا از تلاش رئیس و عوامل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همکارانم در اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان به خاطر نصب تابلوهای هشداری عبور حیوانات وحشی در سطح محورهای ارتباطی شهرستان، تقدیر و تشکر کنم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج