دبیر همایش ملی «ریحانةالنبی» گفت: همایش ملی «ریحانةالنبی» برای دومین سال متمادی به‌مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زهرا(س) به میزبانی استان فارس و شهرستان مُهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، دبیر همایش ملی «ریحانةالنبی» در تشریح برنامه‌های همایش قرآن و عترتی «ریحانةالنبی» گفت: ای همایش به‌مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زهرا(س) به میزبانی استان فارس و شهرستان مُهر و در در شش فراز با حضور مسئولان کشوری و فعالان قرآنی برگزار می شود.

دومین همایش ملی "ریحانه النبی" در فارس برگزار می شود

بهزاد مریدی اظهار داشت: فراز اول این همایش، برگزاری شب شعر «ریحانه» در تهران بود که این برنامه در روز دوشنبه، هفتم اسفندماه سال جاری با حضور شاعران برجسته کشور، نظیر مصطفی رحمان‌دوست، عبدالجبار کاکایی، راکعی، تاج‌بخش، احد ده‌بزرگی، اسرافیلی، ساعد باقری، سهیل محمودی و غیره برگزار شد.

وی افزود: فراز دوم شب شعر «ریحانه» در شیراز است که این برنامه امروز، ۱۴ اسفندماه و در محل هتل همای شیراز برگزار شد  که شاعران، ادیبان و علاقه‌مندان به ساحت مقدس ائمه اطهار در این برنامه حضور داشتند.

نمایشگاه هنرهای سنتی و دستی "ریحانه" در شهرستان مُهر برگزار می شود

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه فراز سوم این همایش قرار است در روز سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه با افتتاح نمایشگاه هنرهای سنتی و دستی "ریحانه" در شهرستان مُهر برگزار شود، تصریح کرد: فراز چهارم نیز در ساعت ۲۰ همان روز در مرکز فاطمیه آن شهرستان به همراه جشن‌های مردمی کوثر انجام خواهد شد که در آن بسیاری از هنرمندان اقوام ایرانی اعم از شیعه و سنی حضور خواهند داشت.

وی برنامه فراز پنجم همایش را ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه اعلام داشت و تصریح کرد: در آن برنامه «نهج‌البلاغه در آراء و اندیشه اسلام‌شناسان» با حضور بسیاری از پژوهشگران حوزه قرآن و نهج‌البلاغه در پالایشگاه پارسیان آن شهرستان مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

تجلیل از برگزیدگان همایش ملی "ریحانه النبی" در آئین اختتامیه 

مریدی پنل‌های تخصصی همایش، با ارائه هشت سخنرانی تخصصی نیز از دیگر برنامه های فراز پنجم عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: فراز ششم که فراز نهایی این همایش ملیخواهد بود؛ ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه، ۱۷ اسفندماه در محل سالن پالایشگاه پارسیان با اجرای آیین اختتامیه دومین جایزه ادبی ریحانه برگزار و از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به عمل می آید.

دبیر همایش ملی «ریحانةالنبی» با یادآوری اینکه نمایشگاه و جشن‌های مردمی کوثر تا ۱۸ اسفندماه همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) در شهرستان مُهر ادامه خواهند داشت، تأکید کرد: در این همایش مسئولان کشوری نظیر معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد، معاونان رئیس جمهور و رؤسای سازمان‌های میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز اسناد ملی کشور حضور خواهند داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج