سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان از راه اندازی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در آموزش و پرورش لرستان با هدف شفافیت در معاملات مالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ خیراله خیرایی، از راه‌اندازی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در آموزش و پرورش لرستان با هدف شفافیت در معاملات مالی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه، فرایند معاملات دولتی، خرید و پرداخت مالیات‌ها الکترونیکی خواهد شد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان، افزود: هیات وزیران به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت «مرکز توسعه تجارت الکترونیک» و امور اقتصادی و دارایی و سازمان اداری و استخدامی کشور راه اندازی کامل سامانه تدارکات الکترونیکی دولت را در تمام دستگاه‌های اجرایی تصویب کرده است.

وی خاطر نشان کرد : مطابق با این پروژه باید سامانه الکترونیکی معاملات دولت، ایجاد و تمام اسناد در آن الکترونیکی شده و قابلیت پرداخت و دریافت الکترونیکی نیز ایجاد شود.

خیرایی تصریح کرد: برمبنای این مصوبه، در معاملات الکترونیکی دولت، باید تمامی اسنادی که به صورت الکترونیکی ارائه می شود و نیز پرداخت‌هایی که به صورت الکترونیکی انجام می شود به تایید دیوان محاسبات و خزانه داری کل کشور برسد.

وی در خصوص ضمانت اجرایی راه اندازی این سامانه تاکید کرد: این مصوبه با همراهی نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات تنظیم شده است.

خیراله خیرایی در ادامه بر این نکته تاکید کرد که  با راه اندازی این سامانه، تمامی مزایده ها، مناقصه ها و خریدهای دولتی به صورت الکترونیکی و شفاف انجام خواهد شد.

وی با تاکید براینکه پذیرش اسناد به صورت الکترونیکی، باعث روان شدن و شفاف شدن معاملات دولت می شود، ادامه داد: درخصوص پرداخت آنلاین نیز زیرساخت ها از سوی بانک مرکزی آماده خواهد شد وبانک مرکزی هم موظف است که  شرایط انتقال حساب های دولت به بانک مرکزی را با سرعت بیشتری دنبال کند.

شفافیت، مهمترین ویژگی استقرار این سامانه است

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان، در پایان، گفت: شفافیت بیشتر فرآیندهای مالی، حذف بوروکراسی اداری در انجام مناقصات و مزایده‌ها، توسعه دولت الکترونیک در حوزه‌های کارپردازی و خرید اموال و خدمات مالی و کاهش هزینه های اداری، ایجاد امکان نظارت دقیق دیگر دستگاههای مسئول مانند امور مالیاتی بر کیفیت انجام مراحل مناقصات و مزایده‌ها را می‌توان از اهم امتیازات استقرار این سامانه برشمرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج