دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی هرمزگان گفت: هرمزگانی ها نخستین مصرف کننده فست فود در کشور هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، بهروز اکرمی در نهمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با اشاره به رتبه اول هرمزگانی ها در مصرف فست فود در کشور، گفت: که این هشدار برای مردم است و خانواده‌ها باید متوجه عواقب بهداشتی و درمانی این مسئله باشند.

تحرک هرمزگانی ها کم است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: تحرک و ورزش نیز در میان مردم هرمزگان کم است و این شرایط تاثیر منفی بر سلامت جامعه و شهروندان دارد.

فست فود

اختصاص 285میلیارد اعتبار بهداشتی

بهروز اکرمی افزود: در سفر رئیس جمهور به هرمزگان، ۲۸۵ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های بهداشت و درمان هرمزگان مصوب شد که صد و هشتاد میلیارد تومان برای بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس، هشتاد میلیارد تومان برای بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی میناب، ۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان شریعتی بندرعباس و ۱۵ میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز دیگر بیمارستان‌های استان اختصاص می‌یابد.

اکرمی افزود: افزایش ظرفیت ۷۰ تختخوابی بیمارستان بستک، کمک به تکمیل بیمارستان شریعتی بندرعباس، توسعه هشت هزار و ۵۰۰ متری بیمارستان کودکان بندرعباس و توسعه اورژانس بیمارستان شهید محمدی، نیز از دستاورد‌های سفر بهمن ماه وزیر بهداشت به هرمزگان بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج