مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی از آغاز طرح ملی امداد و نجات و هجدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی سال 97 از 25 اسفند ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، سعید کنعانی با اعلام این خبر اظهار داشت: طرح نوروزی یکی از طرح های گسترده جمعیت هلال احمر می باشد که در آستانه تحویل سالجاری تا پایان تعطیلات نوروزی  سال بعد به منظور فراهم نمودن سفری امن برای مسافران نوروزی  در سراسر کشور  به مرحله اجرا در می آید .

وی ادامه داد: همزمان با سراسر کشور در استان ما نیز این طرح در  قالب "  طرح ملی امداد ونجات  نوروزی و هجدهمین  طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در 81 نقطه استان اجرا خواهد شد .

هلال احمر

آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی از 25 اسفند سالجاری

کنعانی در ادامه به تشریح طرح ملی امداد ونجات نوروزی پرداخته و افزود: طرح ملی امداد ونجات نوروزی از تاریخ 25  اسفـند سال 96 آغاز و در15   فروردین سال  97  به پایان می رسد.

وی خاطر نشان ساخت: علاوهبر29 پایگاه ثابت امداد جاده ای و کوهستان، 14 پست موقت نیز در نقاط حادثه خیز دایر خواهد شد وتیم امداد هوایی با یک  1 فروندبالگرد در این طرح انجام وظیفه خواهد نمود.

کنعانی ادامه داد : در این طرح ،تعداد 45 دستگاه آمبولانس ،تعداد 21  دستگاه خودروی نجات،تعداد 12 دستگاه موتور سیکلت و تعداد14 دستگاه سایر خودروهای امدادبکار گرفته خواهد شد . 

کنعانی با اشاره به ارائه آموزشهای لازم به امدادگران و نجاتگرانی که در این طرح شرکت خواهند کرد گفت : بیش از 671 نفر نجاتگر قبلا در سطح استان آموزشها و دوره های لازم را گذرانده اند و روزانه 183 تن از امدادگران و  نجاتگران و کارکنان و اعضای تیم های واکنش سریع در پایگاهها و پست های موقت و سیار و مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتهای امدادی استان انجام وظیف خواهند نمود.

 

تلفن اضطراری 112 آماده امداد رسانی حوادث

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان شرقی از هموطنان خواست ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و به همراه داشتن ملزومات سفر؛ در صورت مواجه شدن با حوادث ، مراتب را از طریق تلفن اضطراری 112 به اطلاع مرکز کنترل و هماهنگی عملیات های امدادی جمعیت هلال احمر استان برسانند تا در اسرع وقت نسبت به اعزام تیم های امدادی اقدام شود .

وی در ادامه به تشریح هجدهمین  طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ۹۷ معاونت امور جوانان پرداخت و اظهار داشت: این طرح نیز از مورخه28  اسفند  96 آغاز و تا 14 فروردین 97 تداوم خواهد یافت و در این طرح سعی خواهد شد نسبت به فرهنگ سازی در زمینه سفر و کاهش تلفات جاده ای  ناشی از تصادفات و حساس سازی افراد نسبت به سلامت سفر به ویژه رفتارهای پر خطر ناشی از سو مصرف مواد مخدر در مبادی ورودی شهرها و محورهای پر تردد اقدام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج