محموله دومین قطار باری حامل شش واگن تخته نراد روسی از نوع ساسنا و یولگا در بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا تخلیه شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش فرماندار شهرستان آستارا در جریان ورود دومین قطار باری به بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: بار این قطار روسی-آذری، شش واگن تخته نراد روسی از نوع ساسنا و یولگا است.

 رنجکش وزن این محموله باری را 330 تن به ارزش 132 هزار دلار دانست و تصریح کرد: این قطار باری پس از طی چهارهزار و 200 کیلومتر مسیر از شهرهای پرم و سالیکانس روسیه وارد خاک جمهوری اسلامی در شهرستان مرزی آستارا شده است.

راه اهن استارا

سومین قطار باری فردا عصر وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می‌شود

وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز در 19 بهمن ماه سال جاری، 6 واگن حامل تخته نراد و ام.دی.اف در بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا- آستارا تخلیه شده بود بیان کرد: براساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته، سومین قطار باری نیز فردا عصر وارد خاک جمهوری اسلامی ایران در شهرستان مرزی آستارا می‌شود. 

فرماندار آستارا با بیان اینکه براساس توافق صورت‌گرفته بین گمرک و راه‌آهن مشکلی در ورود متناوب قطارهای باری از کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان به خاک ایران وجود ندارد گفت: برای پویاتر شدن این ترددها، زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی باید هرچه سریع در بارانداز آستارا- آستارا فراهم شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج