سرپرست مدیریت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان اظهار کرد: بافت قدیمی محله چاهستانی های بندرعباس با اجرای یک طرح جامع، بازآفرینی می شود در صورت همکاری ساکنان محل همه آنها سند مالکیت دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا رضایی با توجه به بازآفرینی بافت قدیمی محله چاهستانی های بندرعباس گفت: محله چاهستانی ها یکی از قدیمی ترین محلات بندرعباس است که در بافت قدیمی و فرسوده این شهر قرار دارد و از قدیم الایام تحت تصرف مردم بوده است و ساکنان این محله از سند مالکیت برخوردار نیستند.

وی افزود: طراحی این محله در حال حاضر به گونه ای است که خودروهای امدادی و اورژانس امکان امدادرسانی به ساکنان این محلات را ندارند و بدین جهت نیاز به بازآفرینی و بازسازی فوری دارد.

بازسازی محله

طرح بازآفرینی و بازسازی محله چاهستانی ها بندرعباس

سرپرست مدیریت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی بیان کرد:با مطالعات جامعی که از چندی پیش در اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان انجام پذیرفت ، طرح بازآفرینی این محله و مطابق با طرح تفصیلی شهری بندرعباس آماده گردیده است.

 رضایی با اشاره به اینکه افراد صاحب خانه در این محله اکثرا در زمین های تحت تصرف به ساخت و ساز پرداخته اند افزود: در صورت اجرای این طرح همه ساکنان این محله صاحب سند مالکیت خواهند شد.

سرپرست مدیریت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی در پایان ضمن نیاز فوری این محله به بازسازی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح می تواند تحولی شگرفت در اجرای طرح تفصیلی شهری و بازسازی بافت فرسوده که دائما مورد تاکید ریاست محترم جمهوری بوده است ایجاد کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج