سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه جلسات مختلفی باحضور مدیران مناطق و سازمانهای تابعه شهرداری در استقبال از نوروز برگزار شده است گفت: تمهیدات ویژه ای به منظور استقبال از بهار طبیعت و میهمانان نوروزی توسط این شهرداری اندیشیده شده است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج کردستان، سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سنندج اعلام کرد:عملیات آماده سازی سطح شهر سنندج دراستقبال از نوروزآغاز شده است.

عبدالسلام سپهر،با اعلام اینکه شهرداریها هر ساله اقدامات گسترده ای را برای آماده سازی و فراهم کردن زمینه خدمت رسانی مطلوب و شایسته به منظور پذیرایی از مسافران نوروزی انجام می دهد؛ گفت: امسال نیز با پیش بینی اقدامات اثربخشی به استقبال نوروز خواهیم رفت.

وی عنوان کرد: با توجه به نزدیکی سال نو و با هدف رفاه حال گردشگران و مسافران نوروزی  در راستای خدمات رسانی مناسب و مطلوب تمامی سازمانهاو مناطق تابعه شهرداری باید  تمام توان خود را  جهت خدمت رسانی شایسته به  مسافران و گردشگران نوروزی  را انجام دهند.

 سپهرگفت :  با هدف  آماده سازی سطح شهر در استقبال از نوروز مجموعه از اقداماتی در راستای آراسته نمودن وزیبا سازی سطح شهر باید توسط این شهرداری صورت بگیرید.

اهم اقدامات شهرداری سنندج

سرپرست معاونت خدمات شهری تصریح کرد : برداشت نخاله های ساختمانی  سطح شهر به ویژه در مبادی ورودی شهر، تسطیح و رگلاژ زمین های شناسایی شده سطح شهر برای استفاده به عنوان پارکینگ موقت، لکه گیری وآسفالت سطح خیابانها و معابر اصلی، جمع آوری لاستیک و مواد اشتعال زا قبل از چهارشنبه آخر سال، رنگ آمیزی سرعتگیرهای آسفالتی در سطح شهر، پاکسازی دیواره و پایه پل ها و تعمیر، شستشو و راه اندازی آبنماهای سطح شهر از  جمله فعالیت های است که باید قبل از فرا رسیدن سال نو سازمانها و مناطق نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

 وی از آماده سازی پارک ملت ونسیم جهت اسکان میهمانان نوروزی خبر داد و بیان کرد: نظارت بر تنظیف سرویس های بهداشتی به صورت مستمر، تامین آب گرم در محل اسکان مهمانان نوروزی، تعویض سطل های زباله شکسته در سطح پارکها و رفع مشکل روشنایی پارکها به خصوص پارکهای 28 دی، ملت، نسیم و آبیدر از جمله موارد دیگری  است که باید نسبت به اجرای آن اقدامات لازم صورت پذیرد.

 سپهر تاکید کرد : با هدف جلوگیری از تخریب  آسفالت بویژه در معابر اصلی شهرداریهای  ،مناطق نباید مجوز هیچگونه حفاری را صادر کنند .

وی خاطرنشان کرد:  رنگ آمیزی جداول سطح شهر ، برپایی سفره هفت سین نصب المانهای نوروزی و گلکاری بهاره و از دیگر  مواردی که باید در راستای زیبا سازی سطح شهر بصورت ویژه صورت پذیرد.

سرپرست معاونت خدمات شهری، اجرای عملیات خط کشی طولی خیابانهای اصلی در راستای کاهش ترافیک و جلوگیری از تصادفات  را بسیار مهم دانست و گفت : اصلاح وباسازی تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی فرسوده ، نصب تابلوی جهت یاب مسیر به سوی مناطق دیدنی و تفریحی، نصب علائم ترافیکی روی بدنه پل ها را از دیگر اقداماتی برشمرد که باید در جهت راهنمایی مهمانان نوروزی انجام شود.

لکه گیری نوروزی

  سپهر  تاکید کرد : ناوگان حمل و نقل عمومی هم باید درراستای خدمات رسانی به مسافران نوروزی در آماده باش کامل باشند و قبل از سال نو هم باید جلسات آموزشی برای رانندگان تاکسی و اتوبوس  برگزار شود.

وی عنوان کرد : اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و همچنین برگزاری تور های سنندج گردی یکی دیگر از اقداماتی است که می تواند در ایجاد رضایتمندی در مسافران نوروزی تاثیر بسزایی داشته باشد.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه شهرداریها وظایف مهمی در آماده سازی مطلوب سطح شهر قبل از نوروز و همچنین در ایامنوروز برعهده دارد که اجرای مناسب این اقدامات و فعالیت ها می تواند باعث معرفی بهتر سنندج به تمامی هموطنان  باشد.

 وی ابراز امیدواری نمود: با ارائه خدمات شایسته  به مسافران و مهمانان نوروزی  بتوانیم موجبات رضایتمندی بیش از پیش مسافران را فراهم نماییم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج