نماینده ولی فقیه در گیلان وجود ایمان، اعتقاد به قرآن، پیامبر اکرم(ص)، ائمه(ع) و عفاف و حجاب در جامعه را به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا، تلاش عالمان ربانی و انسان‌های دلسوز عنوان کرد و گفت: معلمان در ترویج فرهنگ دینی نقش بسیار مهمی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان و معلمان آموزش و پرورش استان به مناسبت تاسیس سالروز نهاد مقدس امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی با تبریک این روز اظهار کرد: انسان یک امتیاز ویژه نسبت به حیوانات دارد و آن این است که حیوانات کارهای خود را روی غریزه انجام می‌دهند و این امر را در کلاس آفرینش تعلیم دیده‌اند.

وی به ارائه یکسری آموزش‌ها به حیوانات اشاره کرد و افزود: آموزش به حیوانات در دایره محدود است اما انسان معلومات، تربیت و پرورش خود را از دامن مادر و جامعه فرا می‌گیرد.

حمایت رسانه های بیگانه  از انتشار مسائل انحرافی در فضای مجازی

حمایت رسانه های بیگانه  از انتشار مسائل انحرافی در فضای مجازی

امام جمعه رشت با اشاره به انتشار مسائل انحرافی در فضای مجازی، بیان کرد: دشمنان در فضای مجازی با حمایت رسانه‌های بیگانه به‌دنبال هنجارشکنی مدنی در جامعه اسلامی هستند.

آیت‌الله قربانی، تربیت دانش‌آموزان در کلاس‌های تربیتی را تاثیرگذار خواند و تصریح کرد: اگر دانش‌آموزان در کلاس درس انسان‌های والا شرکت کنند، تعلیمات این مربیان تاثیرگذار است.

وی به دعای مربوط به وظایف پدر و مادر در صحیفه سجادیه اشاره کرد و افزود: صحیفه سجادیه 55 دعا دارد و یک دعا در مورد وظایف پدر و مادر نسبت به فرزندان است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آزادی در دنیای امروز بیش از اندازه گسترده شده است، خاطرنشان کرد: قانون برای جلوگیری از آزادی‌های مضر است و براین اساس تمام دولت‌ها حق دارند برای حفظ منافع و جلوگیری از ضرر جامعه قوانینی را وضع کنند.

آیت‌الله قربانی به رای 98 درصدی مردم ایران به قانون اساسی جمهوری اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: مردم رای دادند که قوانین نظام جمهوری اسلامی براساس کتاب قرآن و سنت باشد.

وی با بیان اینکه مردم ایران خواهان پیاده کردن احکام اسلامی در جامعه هستند، اظهار کرد: معنای خواسته مذکور این است که ولنگاری در جامعه نباید باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار تبیین احکام اسلامی برای مردم شد و افزود: احکام اسلامی با تقدیم 250 هزار شهید در کشور و 8 هزار شهید در گیلان در جامعه اجرایی شده است.

آیت‌الله قربانی، حد و اندازه آزادی را تا مرز قانون دانست و بیان کرد: هیچ جای دنیا آزادی مطلق وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش پایگاه محکم و مقدسی است، تصریح کرد: دانشگاه‌ها نیز بسیاری از مسائل را رعایت می‌کنند.

امام جمعه رشت وجود ایمان، اعتقاد به قرآن، پیامبر اکرم(ص)، ائمه(ع) و عفاف و حجاب در جامعه را به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا، تلاش عالمان ربانی و انسان‌های دلسوز عنوان کرد و گفت: معلمان در ترویج فرهنگ دینی نقش بسیار مهمی دارند.

آیت‌الله قربانی با تأکید براینکه جامعه باید براساس تربیت اسلامی اداره شود، متذکر شد: نقش خانواده‌ها در تربیت فرزندان بسیار حائز اهمت است.

وی بر آشنایی دانش‌آموزان نسبت به وظایف خود توسط والدین تأکید کرد و یادآور شد: خداوند در سوره لقمان الگوی تربیتی را برای ما بیان کرده است و نسبت به فرزندان باید مهربان باشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تربیت حافظان و مفسران قرآن در نظام جمهوری اسلامی، اظهار کرد: امیدوارم زمزمه‌هایی که در فضای مجازی علیه قرآن، اسلام و حجاب اسلامی بلند شده، نتواند در نسل ما اثر بگذارد.

راهیان نور دانش اموزان گیلانی

اعزام 10 هزار دانش‌آموز گیلانی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در دیدار مذکور تاسیس امور تربیتی را یادگار شهیدان رجایی و باهنر عنوان کرد و گفت: نهاد امور تربیتی به منظور حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و تربیت اسلامی تاسیس شده است.

مهدی حاجتی به نقش مهم معلمان در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود: اخلاق با تربیت صحیح دانش‌آموزان در جامعه حاکم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مربیان تربیتی به عنوان نیروهای محوری و متخصص در عزتمندی، ارتقای روحیه دینی و انقلابی دانش‌آموزان تاثیرگذار هستند، بیان کرد: اگر دانش‌آموزان خوب تربیت شوند مدافع ولایت و ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند ضمن اینکه در مسائل زیست‌محیطی تاثیرگذارند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان آشنایی دانش‌آموزان با مبانی قرآنی، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه را از برنامه‌های این سازمان عنوان کرد و متذکر شد: امسال 10 هزار دانش‌آموز گیلانی در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج