حسین سلاحورزی گفت: کاهش نرخ ارز موقتی است و اگر برنامه مدونی وجود نداشته باشد، شاهد رشد نرخ ارز خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و رئیس اتاق بازرگانی لرستان، گفت: کاهش نرخ ارز موقتی است و اگر برنامه مدونی وجود نداشته باشد، شاهد رشد نرخ ارز خواهیم بود.

حسین سلاحورزی با تاکید بر ضرورت بهبود فضای کسب و کار و پیش‌بینی‌پذیر کردن آن، گفت: رشد نرخ ارز موقتا متوقف شده و اگر برنامه مدون نداشته باشیم، امکان بازگشت رشد قیمت وجود دارد.

وی، ادامه داد: مهمترین آفت و آسیب در فضای اقتصادی، غیرقابل پیش‌بینی پذیر بودن اقتصاد است که بر این اساس بسیاری از فعالان اقتصادی معتقدند که اکنون اقتصاد از ریل خارج شده؛ اگرچه بر این باورم که دولت یازدهم، تلاش زیادی برای ثبات اقتصادی انجام داد تا اقتصاد در مسیر قرار گیرد، متاسفانه از ابتدای دولت دوازدهم این تصمیمات نوسانی و متعدد و بعضا متناقض ابهام و غیرقابل پیش بینی شدن فضا شده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان لرستان، افزود: در حوزه ارز و به منظور ساز و کار محاسبه قیمت واقعی آن، یکی از مهمترین روش‌ها بر اساس مابه التفاوت نرخ تورم داخلی و خارجی است که بر این اساس، به نظر می رسد که در حال حاضر به دلیل کنترل تورم در چند سال گذشته، نباید افزایش شدید و مستمری در قیمت ارز داشته باشیم، پس بخشی از این نوساناتی که رخ داد، به خاطر عقب ماندگی و فنر فشرده ارزی است که به صورت متراکم و از گذشته وجود داشته است و بخشی از آن نیز جنبه روانی و غیراقتصادی داشت.

قیمت واقعی ارز چیزی نبود که در بازار مشاهده شد

سلاحورزی، تصریح کرد: بالاخره همه می دانند که ارزش واقعی قیمت ارز آن چیزی نبود که در چند هفته اخیر در بازار مشاهده شد، این در حالی است که بازار، ساز و کار قیمت ارز را مشخص خواهد کرد و تصور من این است که با سیاستهای کنترلی، رشد آن فعلا متوقف می‌شود، ولی اگر برنامه مدون و منسجمی برای بازار ارز نداشته باشیم، امکان رشد قیمت باز هم وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج