نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه گفت: دشمنان اسلام از همان آغاز شکل‌گیری اسلام در تکاپوی ضربه زدن به اسلام و مسلمین بوده و هستند و حفظ مردم از توطئه‌های دشمنان بر عهده روحانیون و دانشمندان دین است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما، بابیان این مطلب که روحانیون مسئول حفظ بصیرت و آگاهی مردم در مقابل انحرافات دشمنان هستند، ابراز داشت: روحانیون اهل سنت و شیعه وظیفه بسیار بزرگی در حفظ مردم از توطئه‌های دشمنان اسلام دارند.

امام جمعه کرمانشاه در همایش تکریم

وی در همایش تکریم روحانیون اهل سنت پاوه افزود: پیامبر (ص)در احادیث مختلفی سفارش کرده‌اند که همواره با فقه و بصیرت به موضوعات نگاه شود و فقه به معنای این است که همه‌چیز را با دقت و آینده‌نگری ببینیم تا دچار گرفتاری نشویم.

امام‌جمعه کرمانشاه خاطرنشان ساخت: امام خمینی (ره) می‌فرمودند که من برای هر حرف یا اقدامی 50 سال آینده را می‌بینم و بعد حرکت می‌کنم و همه علما و روحانیون به یاد این‌گونه عمل کنند که جامعه اسلامی ما گرفتار نشوند.

امام‌جمعه پاوه

مردم اورامانات در تمامی عرصه‌های ایران اسلامی، سربلند و پایدار بوده‌اند

امام‌جمعه پاوه نیز در این همایش اظهار کرد: چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و مردم اورامانات در این سال‌ها همانند مردم ایران سربلند از همه آزمایش‌های الهی و مسائل و مشکلات ایجادشده بیرون آمده‌اند.

ماموستا ملا قادر قادری گفت: در این چهل سال برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خون‌های زیادی نثار شده و ایثارگری‌های بسیاری از سوی همه مردم سبب حفظ ایران شده است.

وی گفت: در سال 1359 مقامات بلندپایه آمریکا در عربستان نشستی داشتند که تصمیم و خروجی آن نشست ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی در امت اسلامی برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران بود. نتایج آن نشست و تصمیمات را امروز در سوریه و یمن و عراق می‌بینیم که قرار بود ایران هم امروز همانند آن‌ها گرفتار باشد، اما با این ایثارگری‌ها و هوشیاری ملت و به لطف الهی امروز ایران درگیر این مشکلات نیست.

وی گفت: اما امروز خطراتی کشور و منطقه را تهدید می‌کند که می‌توان به بیکاری و پدیده‌های شوم اجتماعی مانند طلاق و اعتیاد که متأسفانه روبه افزایش است اشاره کرد و اگر توجه ویژه و فوری به این موضوعات نشود مشکلاتی گریبان گیر کشور خواهد شد و نقش روحانیون در کم‌رنگ کردن این معضلات در سطح جامعه بسیار حائز اهمیت است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج