معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باهدف آسیب شناسی چالش ها و مشکلات پیش روی مردم بانک اطلاعاتی جمعیتی در استان تدوین شود.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، محمد کاظم نظری در نشست شورای راهبردی جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حادثه سقوط هواپیمایی آسمان ، اظهار داشت: این موضوع که گذشت زمان موجب فراموشی امدادرسانی می شود، به هیچ وجه صحیح نیست و نیروهای ما در منطقه مستقر هستند و با جدیت تمام تا پیدا شدن پیکر جان‌باختگان به کار خود ادامه می دهند.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تنظیم و تدوین سیاست های استان باید براساس سیاست های کلی نظام و دولت و مقام معظم رهبری در این خصوص باشد.

وی با اشاره به اینکه رفع بعضی از مسائل و مشکلات نیازمند تدوین قوانین و مقررات جدید از سوی مراجع بالادستی است، عنوان کرد: اما در بعضی مسائل می توان براساس شرایط بومی منطقه بعضی از آیین نامه ها را تدوین کرد.

نظری به نقش موثر و تلاش های دولت برای کاهش هزینه های درمان ناباروری اشاره کرد و افزود: می طلبد واحد آمار سازمان برنامه و بودجه یک آمار دقیق در شاخص های مختلف از وضعیت استان برای آسیب شناسی مسائل گوناگون در اختیار مدیران قرار دهد و مدیران نیز براساس آن سیاست های حوزه کاری خود را تدوین کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: علی رغم اینکه اعتبارت بسیاری در زمینه پژوهش به دانشگاه های استان اختصاص می یابد ولی شاهد خروجی مناسبی در این راستا نیستیم.

وی خطاب به اعضای این شورا گفت: انتظار می رود در نشست بعدی شورای راهبردی با تمرکز بر روی یک موضوع واحد و به صورت تخصصی تر به این مسائل پرداخته شود تا شاهد خروجی بهتری باشیم.

نظری با بیان اینکه تناقض هایی در آمار ارائه شده وجود دارد، گفت: شاخص هایی را که برای آمارگیری انتخاب می کنید باید معتبر، دقیق و قابل استناد باشد زیرا بسیاری از برنامه های استان براساس این آمار عملیاتی می شوند.

وی بیان کرد: برای جلوگیری از مهاجرت بی رویه به شهرهای بزرگ استان باید سیاست های مهاجرتی تدوین شود زیرا بسیاری از افراد به امید درآمد بیشتر، اشتغال و وجود امکانات بیشتر در مناطق شهری به شهرهای بزرگ استان مهاجرت می کنند.

نظری افزود: باید جذابیتی که در یاسوج وجود دارد در شهرهای دیگر استان نیز ایجاد شود و در این خصوص نیز بودجه های لازم پیش بینی شود زیرا سیاست های ما باید انعکاسی از شاخص جمعیتی استان باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج