معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان از برگزاری جشن نیکوکاری با شعار «جوانه لبخند می‌کاریم» در تاریخ ۱۶، ۱۷ و ۱۸ اسفندماه جاری در گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمدرضا جوادزاده، با گرامیداشت هفتهٔ احسان و نیکوکاری و قدردانی از تعامل و همدلی مردم و سازمان‌ها در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این جشن ملی گفت: هدف از برگزاری جشن  نیکوکاری فراهم آوردن شرایط مناسب برای نیازمندان به‌ویژه دانش آموزان بی‌بضاعت در آستانه سال نو است که طی سه روز هم‌زمان با کشور در سراسر گیلان نیز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری امسال در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ اسفندماه برگزار خواهد شد، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده جشن نیکوکاری در روز چهارشنبه ۱۶ اسفندماه در سطح مدارس، پنجشنبه ۱۷ اسفندماه در پایگاه‌های کمیته امداد در سطح شهرها و جمعه ۱۸ اسفندماه در میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود.       

 350هزار پاکت نیکوکاری برای توزیع در سطح مدارس گیلان

امسال  350هزار پاکت نیکوکاری در سطح مدارس گیلان توزیع می شود

جوادزاده تصریح کرد: جشن نیکوکاری امسال با شعار «جوانه لبخند می‌کاریم» در آستانه سال نو با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای نیازمندان اجرا می‌شود و وزارت آموزش ‌و پرورش، سازمان صدا و سیما، سازمان دانش‌آموزی، سازمان بسیج مستضعفین و مراکز نیکوکاری محله در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این جشن ملی مشارکت می‌کنند.       

وی با بیان اینکه امسال 350 هزار پاکت نیکوکاری برای توزیع در سطح مدارس گیلان پیش‌بینی‌شده است، ادامه داد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده در مدارس از طریق این پاکت‌های نیکوکاری، توسط مدیران صرف دانش آموزان بی‌بضاعت همان مدارس می‌شود.

 معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گیلان همچنین به برپایی 90 پایگاه ثابت و 50 سیار در شهرستان‌های استان اشاره کرد و افزود: مردم می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را از طریق این پایگاه‌ها به نیازمندان اهدا کنند.

جوادزاده با اشاره به اینکه مردم نوع‌دوست گیلان در جشن نیکوکاری سال گذشته یک میلیارد و 600 میلیون تومان به‌صورت نقدی و غیر نقدی به نیازمندان کمک کرده‌اند، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال با مشارکت سازمان‌ها، نهادها و همچنین همدلی بیش‌ازپیش خیران و مردم، شاهد افزایش 50 درصدی کمک‌ها باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج