موج
کدخبر : ۲۱۸۱۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-218185

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس در نشست دیروز با واعظی:

نماینده مردم غرب هرمزگان گفت: غفلت از طرح آمایش در هرمزگان موجب لطمات زیادی به توسعه استان شده و اعطای معافیت 20درصدی گمرکی از امارات برای بازرگانان موجب تسهیل امور اقتصادی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، ناصر شریفی با اشاره به نشست دیروز خود با رئیس دفتر رئیس جمهور به همراه استاندار هرمزگان در خصوص توسعه راه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای در غرب هرمزگان اظهارکرد: طرح آمایش در هرمزگان و کشور مغفول مانده که لطمات زیادی به توسعه هرمزگان زده است که اگر این مهم مورد توجه دولت قرارنگیرد خسارات جبران ناپذیری در درازمدت متوجه استان خواهد شد.

نماینده مردم غرب هرمزگان تاکید کرد: تمرکزگرایی آفت دیگری است که روند توسعه متوازن و پایدار را با کندی مواجه نموده است؛ به عنوان مثال تمام طرح‌های صنعتی، معدنی، فلزی، پالایشگاهی در غرب شهر بندرعباس متمرکز شده که مشکلاتی  را برای شهر ایجاد نموده وهم خطر زیست‌محیطی و آلایندگی مردم را بشدت تهدید می‌کند.

ایجاد پس کرانه در بندرلنگه

ناصر شریفی گفت: ایجاد پس کرانه در بندرلنگه و توسعه بندر، ارتقاء و ایجاد زیرساخت‌های فرودگاه بندرلنگه در بخش‌های ناوبری وکمک ناوبری، ضرورت تصویب سایت شماره ٢منطقه ویژه صنعتی، اقتصادی وتجاری بندرلنگه ،احداث جاده کمربندی در بندرلنگه، ارتقاء گمرک شیو از ملوانی به تجاری، ارتقاء گمرک شیو از مهم‌ترین خواسته‌ها و اولویت‌های غرب هرمزگان است که امیدواریم با سفر رئیس جمهوربه هرمزگان بتوانیم این طرح‌ها را اجرایی کرده و اعتبارات لازم را جذب کنیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ادامه داد: احداث صنایع متوسط و بزرگ در غرب هرمزگان جهت تولید داخلی، اشتغال و صادرات با رویکرد صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دستی مرتبط با منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با توجه با جمعیت بالای این منطقه از ضروریات الزام ایجاد اشتغال و کارآفرینی است که مدنظر دولت و مدیران اجرایی است.

معافیت گمرکی

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: در این دیدار درخواست کردیم که معافیت گمرکی از امارات اجرایی شده که با اعطای امتیاز ٢٠درصد معافیت گمرکی از امارات با توجه به عدم پهلوگیری کشتی‌های بزرگ از مبدا اصلی می‌توانیم بخش زیادی از مشکلات تجار و بازرگانان را دراین منطقه کاهش داده و به رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی کمک نماییم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها