معاون فرماندار باوی با اذعان به اهمیت تنظیم بازار بویژه در شب عید، بر سلامت و امنیت جامعه در پرتو اقدامات راهبردی تنظیم بازار این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، عادل عکرش در جلسه کمیسیون تخصصی نظارت بر اصناف شهرستان باوی که به ریاست وی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، افزود: فرهنگ سازی اساسی ترین نقش در بهبود شرایط بازار است که باید با اتخاذ راهکارهای مناسب مورد توجه قرار گیرد.

 عکرش در این جلسه اجرایی-نظارتی که با حضور متولیان، مدیران و نمایندگان اداره صنعت و معدن، اصناف، اتحادیه ها، کسبه و بازاریان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان باوی همراه بود، تصریح کرد: کلیه ادارات و نهادهای متولی باید ضمن نظارت بر وضعیت بازار ترتیبی اتخاذ نمایند که کالای موردنظر و مایحتاج مردم به صورت آسان و با قیمت مناسب در اختیار آنان قرار گیرد و تمهیدات لازم جهت تامین میوه شب عید عملیاتی شود.

معاون فرماندار باوی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ایام نوروز و اهمیت تنظیم بازار افزود: وظیفه ستاد تنظیم بازار نظارت و برنامه ریزی دقیق در تهیه و توزیع کالاهای ضروری در روزهای پایانی سال و بازار عید است تا مردم با آسایش و آرامش خاطر بیشتری مایحتاج خود را تامین کنند.                        

عضو شورای اداری شهرستان باوی در ادامه رضایتمندی مردم را غایت و هدف اصلی و اساسی این ستاد اجرایی و نظارتی عنوان کرد و گفت: ضروری است دستگاههای مرتبط بر قیمت کالاها و محصولات عرضه شده در ایام عید نظارت جدی تری داشته باشند.

لزوم مدیریت و نظارت بر بازار ایام پایانی سال

عکرش همچنین با تأکید بر ضرورت آمادگی کامل دستگاههای متولی برای مدیریت و نظارت بر بازار ایام پایانی سال و اجرای دستور کاری های ذاتی، اظهار کرد: بازرسی و نظارت سازمان های متولی نظیر صنعت و معدن و تعزیرات باید در ایام پایانی سال و در تعطیلات نوروز با محوریت کنترل افزایش قیمت ها و جلوگیری از تضییع حقوق مردم، محسوس تر باشد.

معاون فرماندار باوی در بخش دیگری از این نشست، پس از استماع مشکلات، مطالبات و درخواست های برخی از بازاریان و دست فروشان، بر تحقق خواسته های مورد اشاره و ضرورت ساماندهی بازارچه ها و میادین میوه و تره بار تاکید کرد و افزود: برای قشر محترم دست فروش در معابر عمومی که حضور برخی از آنان موجب سد معبر، ایجاد مشکلات در عبور و مرور و نازیبا کردن چهره شهر می باشد، مکان های مناسبی در سطح شهر ملاثانی در نظر گرفته و در اختیار آنان قرار گیرد تا با این شیوه بتوانیم ضمن تحقق اهداف تنظیم بازار و ساماندهی و نظم بخشی به وضعیت موجود، نسبت به حفظ اشتغال و ادامه معیشت دست فروشان نیز اقدام نماییم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج