مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات گفتگوی بشر دوستی ویژه کانونهای دانش آموزی هلال احمر روز جمعه گذشته با شناخت طرح های برتر به کار خود در تبریز پایان داد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ سعید کنعانی در آیین اختتامیه با تقدیر از همکاری های اداره کل آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر در برگزاری برنامه های آموزشی برای دانش آموزان در راستای شناخت آنها با آسیب های اجتماعی اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره ها  ارتقا و تقویت سطح خود باوری در میان دانش آموزان  بوده تا دانش آموزان با تشکیل گروهها نسبت به چالشها و آسیب های اجتماعی واکنش نشان داده و با همفکری و مشورت با همدیگر راهکارهای برون رفت از آسیب های اجتماعی را در قالب طرح و ایده مطرح و محیطی عاری از خشونت رانمایند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ادامه داد: ما از دانش آموزان شرکت کننده در این دوره انتطار داریم سفیران جمعیت هلال احمر در مدارس ومحیط های  خانوادگی باشند .مدیر عامل هلال احمر استان با اشاره به اهمیت نشر صلح و دوستی و اجتناب از خشونت خاطر نشان کرد: ماموریتهای هلال احمر درداخل و خارج کشور برای گسترش فرهنگ صلح و دوستی و کاهش آلام بشری است.

هلال احمر تبریز

پیامبر اسلام به واسطه خلق عظیمش توانست از انسانهای بدوی انسانها مدنی تربیت کند

جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی هم در این مراسم با استقبال از ایده ها و طرح های دانش آموزان برای کاهش آسیب های اجتماعی و خشونت گفت: پیش نیاز هر گفت و گوی در حوزه های مختلف ایجاد هماهنگی و ابراز لطف و محبت به طرف مقابل و داشتن ادب و وقت شناسی می باشد .

وی ادامه داد : پیامبر بزرگ اسلام بواسطه خلق عظیمی که خداوند متعال به آن حضرت عطا کرده بود توانست در صدر اسلام از انسانها ی بدوی انسانها مدنی تربیت کند .

پاشایی ادامه داد: راز موفقیت در حوزه گفتگو، مخاطب شناسی است و هرکس مخاطب خود را درست نشناسد نخواهد توانست کاری از پیش ببرد .

وی لازمه اصلاح رفتارهای پر خطر و آسیب های اجتماعی را تغییر روش ها هاو رفتارها دانست و بر توجه به همه ابعاد شخصیتی انسانها و پرهیز از تک بعدی حرکت کردن تاکید کرد .

جلسه مدرسه عاری از خشونت

دوره گفتگوی بشر دوستی یک اتفاق نوینی برای کاهش خشونت در مدارس می باشد

بابایی معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم با اشاره به برنامه های مختلف هلال احمر برای دانش آموزان افزود :سازمان جوانان  جمعیت هلال احمر طی 2 برنامه مهم با دانش آموزان ارتباط برقرار کرده  و در مدارس با اجرای طرح های مهمی همچون دادرس و طرح گفت و گوی بشر دوستی  نسبت به پیاده نمودن اهداف هلال احمر در محیط های دانش آموزشی اقدام می کند و دانش آموزان را با مهارتهای لازم امدادی و بشر دوستی آشنا می کند .

وی ادامه داد : دانش آموزهلال احمری بایستی  هم آموزش ها و مهارتهای امدادی را در قالب طرح دادرس فرا بگیرد و هم مهارتهای بشر دوستی و چگونگی ایجاد صلح و دوستی را بیاموزد .

بابایی تصریح کرد : دوره گفت و گوی بشر دوستی یک اتفاق نوینی است که دانش آموزان در آن، روشهای کاهش خشونت در مدارس را فرا می گیرند.

نشست مدرسه عاری از خشونت

ارائه 40 طرح و ایده برای "مدرسه عاری از خشونت"  

در ادامه این مراسم نمایندگان گروههای  شرکت کننده در دوره، ایده ها و طرح های خود را برای سالم سازی روحی و روانی فضای عاطفی مدارس تحت عنوان  "مدرسه عاری از خشونت"  بصورت حضوری ارائه دادند که در نهایت از میان 40طرح ارائه شده توسط 8 گروه دانش آموزی  ،3 طرح بعنوان ایده برتر انتخاب شدند .

برتری گروه فرزانگان هلال  مدرسه فرزانگان تبریز 

در این دوره از مسابقات  گروه فرزانگان هلال مدرسه فرزانگان تبریزبا کسب 732 امتیاز و گروه پیشتازان هلال مدرسه المهدی تبریزبا امتیاز 721 و گروه ستارگان هلال از مدرسه ولیعصر تبریز به ترتیب رتبه های اول تا سوم را بخود اختصاص دادند .

به گزارش خبرگزاری موج، دومین دوره مسابقات گفتگوی بشردوستی دانش آموزان با محوریت تشکیل گروه های آشتی در مدارس، با شرکت ۴۰ تن  از دانش آموزان ۱۰ مدرسه تبریزی روزسه شنبه اول اسفند آغاز و بعد از برگزاری کارگاهها و کلاسهای فشرده در محل مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر عصر روز جمعه گذشته (۴ اسفند ماه) به کار خود پایان داد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج