رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فردی که با هک و نفوذ به سیستم رایانه ای یکی از شهروندان کلیه اطلاعات مهم او را سرقت کرده بود توسط ماموران پلیس فتای استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه سیستم رایانه ای وی هک شده و دیگر نمی تواند با پسورد خود وارد ایمیل و دیگر اکانت هایش شود، بررسی موضوع در دستور ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی توسط کارشناسان این پلیس فرد هکر شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

هکر حرفه ای

این مقام انتظامی بیان داشت:فرد دستگیر شده در بازجوئی های پلیس به بزه انتسابی اعتراف و انگیزه خود را رقابت شغلی اعلام کرد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضائی به شهروندان توصیه کرد: به ایمیل هایی که حاوی تبلیغات هستند به هیچ عنوان اعتماد نکنید و در صورتی که قصد نصب نرم افزاری را دارید از سایت های معتبر دانلود کنید ، صفحاتی که در حین خرید اینترنتی ناخواسته مقابل شما باز می شود ممکن است تقلبی بوده و قصد کلاهبرداری داشته باشند، در هنگام خرید اینترنتی به نماد اعتماد الکترونیک سایت فروشگاه توجه کنید و بر روی لینک هایی که در شبکه های اجتماعی دریافت می کنید کلیک نکنید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج