استاندارخراسان رضوی گفت: جامعه تشنه تفکر خلاق مهندسی است.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، استاندار خراسان رضوی در پیامی، پنجم اسفند ماه روز مهندسی را تبریک گفت.

علی رضا رشیدیان در این پیام با تاکید بر نیاز جامعه به تفکر مهندسی، اظهار امیدواری کرد: مدیریت کشور از افراد خبره ، متخصص و توانمند در این حوزه بمنظور اداره بهتر امور و رفع مشکلت بهره برد.

وی با اشاره به زادگاه خواجه نصیر الدین طوسی، این مهم را افتخاری برای جامعه مهندسی ایران اسلامی دانست و گفت: انتظار این است که مهندسان خراسان رضوی سرآمد این حوزه در کشور باشند.

روز مهندس

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: استفاده از توان مهندسی تنها محدود به حوزه عمران و ساخت و ساز نبوده، بلکه باید تمامی امور جامعه را بر مبنای تفکر مهندسی طراحی و اجرا نمود، چرا که چنین تفکر و نگرشی دارای چارچوب است و مسائل را به درستی تحلیل و بررسی کرده و با در نظر گرفتن واقعیت‌ها برنامه‌ریزی می‌کند.

رشیدیان خاطر نشان کرد: حضور 35 هزار مهندس و متخصص در حوزه‌های هفتگانه مرتبط با ساختمان در استان ظرفیت بسیار ارزشمندی را پیش روی مدیریت اجرایی کشور قرار داده است تا به درستی بتوان از آن برای توسعه و سازندگی و نیز تقویت صنعت ساختمان استفاده کرد.

30 هزار مهندس در خراسان رضوی مزیتی برای صدور خدمات فنی است

وی با تاکید بر ظرفیت های ایجاد اشتغال در حوزه مسکن تصریح کرد: وجود بیش از 30 هزار مهندس دارای پروانه کار و عضو سازمان نظام مهندسی در استان مزیت بسیار مناسبی برای صدور خدمات فنی و مهندسی است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به اینکه 48 درصد از نیروهای جویای کار استان را دانش آموختگان دانشگاهی تشکیل می دهند لازم است این تفکر را در میان آنان توسعه داد که هر دانش‌آموخته نه تنها باید برای خود کارآفرینی کند بلکه جمعیتی را نیز بکار گیرد.

رشیدیان افزود: کشور برای رشد در تمامی امور به ویژه مهندسی نیازمند توجه به قانون، نیروی انسانی متخصص و متعهد، وفادار به ارزش‌ها و نیز فناوری و ابزار به‌روز است که با اتکا به توان داخلی یعنی نیرو و منابع می‌توان به آن دست یافت.

وی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های هوا و فضا، هسته‌ای، سلول‌های بنیادی و... گفت: باید برای بهره مندی از ظرفیت قابل توجه مهندسی، در توسعه و آبادانی کشور نوعی همدلی، همراهی و همگامی بین دستگاه‌های مختلف اجرایی، نظارتی، شهرداری‌ها و نظام مهندسی ساختمان ایجاد شود.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: باید این ظرفیت ایجاد شود تا از ظرفیت و پتانسیل بالای دانایی و فرهیختگی خراسان بهره گرفته شود.

رشیدیان در پایان به نمایندگی از دولت تدبیر و امید روز مهندسی را به تمامی مهندسان و فعالان این عرصه تبریک گفت و تصریح کرد: امید است با اتکا و استفاده از ظرفیت مهندسان و متخصصان داخلی مشکلات کشور در این حوزه برطرف شود و مسئولان و مدیران زمینه های لازم را برای ارتقای شان و جایگاه مهندسی در استان فراهم کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج