معاون فناوری اطلاعات اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: تا کنون دو میلیون و ۱۰۰ هزار کارت ملی هوشمند تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، محمدرضا محسنی معاون فناوری اطلاعات اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: چهار میلیون و ۷۰۵ هزار نفر در خراسان رضوی واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که تا کنون دو میلیون و ۳۵۰ هزار درخواست گرفته ایم که از این تعداد دو میلیون و ۱۰۰ هزار کارت تحویل متقاضیان شده است و مابقی یا در دست صدور یا در دفاتر پستی و پیشخوان و ثبت احوال است.

وی با تاکید به اینکه فرآیند اخذ دریافت کارت ملی هوشمند هیچ موقع تعطیل نمی‌شود افزود: تا زمانی که همه افراد موفق به دریافت کارت هوشمند شوند این روند جاری است، زیرا به تدریج افراد به سن ۱۵ سال می‌رسند.

محسنی ادامه داد: تمامی افراد ۱۵ سال به بالا مشمول دریافت کارت ملی هوشمند هستند و افرادی که کارت ملی کاغذی دارند که تاریخ آن تا پایان امسال است سال آیندهتمدید نمی‌شود و سازمان ثبت احوال کشور و وزارت کشور نسبت به تمدید و یا عدم تمدید تصمیم می‌گیرد.

کارت ملی هوشمند

وی ابراز کرد: با توجه‌ به افزایش درخواست افراد مبنی بر صدور کارت هوشمند برخی مراکز صدور کارت با تکمیل ظرفیت مواجه شده اند که افزایش ظرفیت را در دستور کار قرار داده ایم و از طرفی بعدازظهر ها را نیز به این ‌مهم اختصاص  خواهیم داد. همچنین تعداد دفاتر صدور کارت ملی هوشمند را افزایش می دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج