مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از اجرای طرح آرامش بهاری در ۲۵۸ بقعه متبرکه سراسر استان از 25 اسفند امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در سطح بقاع متبرکه استان اظهار کرد: آرامش بهاری یک طرح فرهنگی است ‌که از 25 اسفند در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان سراسر استان اجرا می شود.

 وی با بیان اینکه در گیلان 258 بقعه متبرکه مجری این طرح هستند گفت: امسال بقاع مجری طرح به چهار سطح ویژه، سطح یک، سطح دو و سه تقسیم شده‌اند که هر یک برنامه های خاصی را اجرا خواهند کرد.

اجرای طرح ارامش بهاری در گیلان

اجرای طرح آرامش بهاری در دو هزار و 700 بقعه متبرکه کشور

 حجت الاسلام علیزاده افزود: این طرح در هشت بقعه استان به صورت ویژه برگزار خواهد شد که علاوه بر اجرای برنامه های طرح، دارای سه تا پنج مبلغ، خیمه معرفت و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی هستند.

 وی تعداد مبلغان بقاع سطح یک را 2 مبلغ دانست و اذعان کرد: 30 بقعه گیلان درجه یک هستند که دارای خیمه معرفت بوده و برنامه‌های محدودتری را نسبت به بقاع ویژه اجرا می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان تصریح کرد: 40 بقعه سطح دو استان نیز با یک مبلغ و برپایی خیمه معرفت به ارائه خدمات فرهنگی به گردشگران در ایام نوروز می پردازند.

 وی با بیان اینکه تعداد بقاع سطح سه گیلان 180 بقعه است اعلام کرد: این بقاع ظرفیت استقرار مبلغ را نداشته اما می توانند در ایام نوروز از زائران پذیرایی کنند.

 حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه این طرح تا 14 فروردین در سطح بقاع گیلان اجرا می شود خاطرنشان کرد: این طرح امسال در دو هزار و 700 بقعه متبرکه کشور اجرا می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج