رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان با بیان اینکه مهندسان سفیران دانش و تخصص در میان مردم هستند، از عضویت 21 هزار مهندس در سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، عبدالرضا قاسمیان، به مناسبت فرارسیدن پنجم اسفند ماه، روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی، ضمن تبریک روز مهندس به جامعه مهندسی استان گیلان این قشر را از اساسی ترین ارکان تحقق توسعه پایدار و دستیابی به حقوق شهروندی دانست و گفت: مهندسان سفیران دانش و تخصص در میان مردم هستند.

وی از عضویت 21 هزار مهندس در سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان خبر داد و گفت: از 21 هزار عضو در رشته های هفتگانه (عمران، معماری، برق، مکانیک، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک) می توان با بهره گیری از این ظرفیت عظیم بومی در توسعه استان استفاده کرد.

سازمان نظام مهندسی گیلان

قاسمیان جلب مشارکت مهندسان و متخصصان خلاق و تلاشگر استان و همچنین حمایت از آنان را، جزو مهمترین راهکارها برای حفظ حقوق شهروندی و دستیابی به توسعه همه جانبه و پایدار عنوان کرد.

وی افزود: امروز ما مهندسان، بیش از هر زمان دیگر نیازمند ‌مطالعه شخصیت این چهره های برجسته علمی و تاریخی هستیم که اخلاق‎‎محوری به همراه آموزه هایشان در علوم و فنون عصر خویش، آنان را متمایز و بی بدیل ساخته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان خاطرنشان کرد: مهندسان به عنوان سرمایه های تخصصی کشور، قادرند با بهره مندی از قدرت تحلیل، استدلال و تعامل در عرصه‌های علمی، جامعه را در رسیدن به توسعه همه جانبه و پایدار یاری کنند.

وی ضمن اشاره به جایگاه مهم و موثر بزرگترین سازمان مردم نهاد کشور افزود: مهندسی در طول تاریخ، زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده است و مهندسین با بکارگیری از دانش مهندسی و فن آوری های نوین و اجرای صحیح مقررات ملی و رعایت استانداردها، در جهت ارتقای کیفی صنعت ساختمان و حفظ سرمایه های ملی، کوشیده اند تا در راستای رشد و اعتلای جامعه گام بردارند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان تشریح کرد: ایران امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند دانش و اندیشه سرشار از ایده مهندساین می باشد و مهندسان سفیران دانش و تخصص در میان مردم هستند و لذا لازم است همدل و همزبان با مشارکت و عزم جدی، اهداف کلان این سازمان را تحقق بخشیده و در حفظ منافع و حقوق بهره برداران گامهای اساسی بردارند.

قاسمیان در پایان به نمایندگی از اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان، ضمن تبریک این روز به مهندسان کشور به ویژه جامعه مهندسی استان گیلان، خواستار تعالی و پیشرفت جایگاه مهندسان شد و از درگاه خداوند منان برایشان آرزوی بهروزی و سربلندی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج