دبیرخانه «ستاد سلول های بنیادی استان گیلان» به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ صبح امروز در مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه (زیر کوچه) رشت افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، دبیر شورای توسعه علوم فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی استان گیلان در این مراسم اظهار کرد: شورای توسعه علوم و فناوری  سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی استان وظیفه پیشبرد، راهبرد و توسعه این علم و فناوری را در استان بر عهده گرفته است.

راه اندازی ستاد سلولهای بنیادی در گیلان

مهریار حبیبی با اشاره به اهداف این ستاد افزود: شناسایی فعالان حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی استان و برگزاری جلسات هم اندیشی تبادل اطلاعات از اهداف مهم این ستاد است.

وی ادامه داد: این ستاد وظیفه اطلاع رسانی، تسهیل جریان خبری علم، فناوری و نوآوری مربوط به استان در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در سطوح ملی و بین المللی را برعهده دارد.

راه اندازی ستاد سلوهای بنیادین در گیلان

تشکیل ستاد سلول های بنیادی در 21 استان کشور

حبیبی تصریح کرد: این ستاد در سه عرصه توسعه مراکز سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی، توسعه تجارت و بازار محصولات سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی و توسعه دانش و فناوری و منابع انسانی حوزه سلول های بنیادی و پزشکی و بازساختی مشغول به فعالیت می باشد.

به گفته این مسئول، در حال حاضر بیست و یک استان با تشکیل مراکز توسعه این فناوری در کشور مشغول به فعالیت هستند و استان گیلان نوزدهمین استان در پیوستن به این حرکت ملی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج