نائب‌رییس شورای شهر بندرعباس گفت: هیچ‌کدام از اعضای شورا با نماز و اهداف مذهبی مخالف نیستند ولی معتقدیم که اگر قرار باشد چنین مبلغی کمک شود، نمی‌بایست به برگزاری سمینار کمک کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، فیصل دانش، در چهل‌و‌دومین جلسه این شورا درباره‌ی یکی از دستورکارهای این جلسه که «کمک ۲۰۰ میلیون شهرداری بندرعباس (از محل ماده ۱۷) به ستاد اقامه نماز مبنی بر برگزاری اجلاس سراسری نماز» بود؛ گفت: هیچ‌کدام از اعضای شورا با نماز و اهداف مذهبی مخالف نیستند ولی معتقدیم که اگر قرار باشد چنین مبلغی کمک شود، نمی‌بایست به برگزاری  یک سیمینار کمک کرد.

وی گفت: با این مبلغ می‌شود کمک‌های مالی به بخش فرهنگی و مذهبی محلات انجام داد و اعتقاد دارم می‌بایست از طریق سازمان فرهنگی شهرداری پیشنهاد داده شده و مدیریت شود، تا مردم از این مهم بهره‌ی بهتری ببرند.

ماده 17 شهرداری موجودی ندارد

دانش اضافه کرد: باتوجه به آماری که توسط شهرداری ارائه شده بود، ماده ۱۷ شهرداری موجودی ندارد پس چطور می‌شود ۲۰۰میلیون تومان را از این ماده پرداخت کرد؟!

این عضو شورا، گفت: بعضی از دوستان وقتی بحث نماز، مذهب و دین مطرح می شود سکوت می‌کنند و تصمیم قاطعی نمی‌گیرند، به‌نوعی در چنین مواردی «قدرت نَه گفتن» را ندارند، فراموش نکنیم ما قسم خورده‌ایم که به درخواست‌هایی که به صلاح مردم است رای مثبت بدهیم. برای حفاظت از اموال مردم لازم است جایی «آری» و جایی «نه» گفته شود.

نایب‌رییس شورای شهر بندرعباس تاکید کرد؛ در چنین موضوعی وظیفه بعضی ادارات و سازمان‌های مرتبط دولتی چیست؟ آیا برای برگزاری چنین سمینار بزرگ و پرهزینه‌ای نمی‌شود از طریق اداره‌کل ارشاد، تبلیغات اسلامی و استانداری کمک گرفت؟

ششمین اجلاس سراسری نماز

می‌بایست امانت‌دار پول  مردم باشیم

وی تصریح کرد: "شخصا اعتقاد دارم در هزینه‌کردن پول مردم در کارهای غیرضروری می‌بایست دقت نظر بیشتری داشت، پاسخ من به این درخواست یک «نَه قاطع و محکم» خواهد بود! چراکه درآمد شهرداری از طریق مردم تأمین می‌شود و ما می‌بایست امانت‌دار این پول باشیم.

فیصل دانش در پایان صحبت‌های خود گفت «شایسته است چنین موضوعاتی قبل از طرح در صحن علنی، در ابتدا به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع داده شود تا پخته‌تر وارد صحن شورا شود."

گفتنی است بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز ۳۰آذرماه امسال در بندرعباس برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج