رئیس پلیس فتای خوزستان گفت: شخصی که با درج آگهی در یکی از سایت ‌های تبلیغاتی و ادعای اعطای وام کم بهره از سرمایه شخصی خود، اقدام به کلاهبرداری از تعداد زیادی از شهروندان کرده بود دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سرهنگ شاهین حسنوند گفت: در یک مورد شخصی با درج آگهی در یکی از سایت ‌های تبلیغاتی و ادعای اعطای وام کم بهره از سرمایه شخصی خود، اقدام به کلاهبرداری از تعداد زیادی از شهروندان کرده بود.

وی گفت: آگهی دهنده اظهار کرده بود که می‌تواند از طریق یکی از بستگانش که فروشگاه کالای خانگی دارد در حد 200 میلیون ریال وام تهیه کند و برای اخذ وام و تسریع در امور، 7 ‌میلیون و 500 هزار ریال به عنوان پیش پرداخت دریافت می‌کند.

رئیس پلیس فتای خوزستان بیان داشت: متهم تعداد 2 فقره سفته بدون مهر و امضا برای جلب اعتماد به متقاضیان تحویل داده و پس از اخذ وجه دیگر جوابگو نبوده است.

وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شکات و طی تحقیقات فنی و پلیسی، کارشناسان پلیس فتا در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر نمودند.

حسنوند با بیان اینکه تاکنون تعداد 16 نفر از قربانیان این کلاهبرداری شناسایی شده‌اند اذعان داشت: افرادی که به این نحوه از آن ها کلاهبرداری شده می‌توانند با مراجعه به دادسرای جرایم رایانه‌ای خوزستان و یا پلیس فتا خوزستان شکایت خود را ثبت کنند.

رئیس پلیس فتای خوزستان یادآور شد: شهروندان برای اخذ وام به بانک‌ها، موسسات مالی مراجعه کنند و به هیچ عنوان به این نوع تبلیغات در فضای مجازی توجه نکنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج