معاون انجمن هوافضای استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری اولین جشنواره بزرگ اختراعات کشوری به میزبانی شهرستان بویراحمد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، نشست انجمن هوافضای استان به ریاست شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد و با حضور معاون پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد در محل فرمانداری بویراحمد برگزار شد.

 رضا کمالی رئیس انجمن علمی هوافضای دانشگاه آزاد استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست بابیان اینکه برگزاری جشنواره فرهنگی پرواز بالن آرزوها برای اولین بار در شهرستان بویراحمد و کهگیلویه برگزار شد، گفت: این انجمن در مسابقات نجات تخم‌مرغ، مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی دانشگاه صنعتی و شریف و همچنین در نهمین دوره مسابقات ملی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر در 4 گرایش دانشجویی و 13 گرایش دانش‌آموزی شرکت کرده است.

شاهرخ کناری

کمالی بابیان اینکه دانشجویان استان در مسابقات گلایدر، سفینه ماه نشین، گلایدر هدف زن و توربین بادی مینیاتوری شرکت کرده‌اند، گفت: انجمن علمی هوافضای استان در گرایش گلایدر رتبه اول تا سوم را در مسابقات کشوری کسب کرد.

این رئیس انجمن علمی هوافضای شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه پرواز پاراگلایدر در شهرستان باشت صورت گرفت، افزود: انجمن علمی هوافضای استان در حوزه شهرستان بویراحمد با کمک پژوهش سرای دانش‌آموزی نخبگان به مسابقات ملی و بین‌المللی که در دانشگاه‌های ارشد کشور برگزار می‌شود، اعزام شدند.

کسب مقام‌های برتر کشوری توسط اعضای انجمن هوافضای کهگیلویه و بویراحمد

کمالی اضافه کرد: با همکاری مستمر آموزش‌وپرورش گچساران و پژوهش سرای این شهرستان به این موفقیت در کشور رسیدیم که حدود 15 دانش‌آموز در رشته‌های مختلف صاحب‌مقام‌های ارزنده شدند.

 وی با اشاره به سخن امام علی (ع) «علم قدرت است و هرکس که به علم و دانش چنگ زند، قدرتمند است و توان قدرت‌نمایی خواهد داشت و هر آن‌کس که از علم فاصله گیرد، دیگران بر او غلبه خواهند کرد»، گفت: با حضور نخبگان جوان، کشور می‌تواند احساس قدرت و قدرتمندی کند و خواهشمندم که فرماندار شهرستان بویراحمد صدای این انجمن و جوانان را پاسخی مثبت دهند.

معاون هماهنگی امور اداری و مالی انجمن هوافضا در این نشست نیز گفت: از بدو تأسیس انجمن علمی هوافضای استان تاکنون حدود 300 میلیون تومان جهت فعالیت‌های علمی پژوهشی در استان تأمین اعتبارشده است.

وی بابیان اینکه این انجمن با شعار دست‌خالی همت عالی توانسته افتخارات بسیاری را در عرصه‌های استانی، کشوری و جهانی کسب کنند، اظهار کرد: این انجمن سالانه به‌طور میانگین 30 میلیون تومان برای جشنواره‌های علمی پژوهشی هزینه می‌کند، که امسال برای اولین بار جشنواره اختراعات کشوری به میزبانی شهرستان بویراحمد برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج