رئیس پلیس فتا هرمزگان از شناسایی و دستگیری دو نفر عاملان تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در جزیره کیش خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج،سرهنگ علی اصغر افتخاری در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگیری عاملان انتشار تصاویر خصوصی در جزیره کیش گفت : در پی دریافت پرونده ای مبنی بر اینکه شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی با استفاده از دو شماره تلفن مشخص قصد اخاذی به مبلغ 1 میلیارد ریال در قبال عدم انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی دارد ، پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت .

وی افزود: با توجه به اخذ مهلت پرداخت مبلغ توسط متهمان از شاکیه، تحقیقات پلیس آغاز و پس از استعلامات بعمل آمده از مالکیت سیم کارت ها مشخص شد سیم کارت ها بنام افرادی غیر ایرانی بوده که فاقد هرگونه بهره برداری از نظر آدرس و مالکیت لازم در راستای شناسایی متهمین می باشد.

متهم

شناسایی دو نفر متهم ساکن جزیره کیش

رئیس پلیس فتا هرمزگان بیان کرد: با بررسی های فنی صورت گرفته از بستر فضای مجازی و بررسی فنی از اپل آیدی تلفن همراه شاکیه و ظن به اینکه متهم یا متهمان از طریق اپل آیدی تلفن همراه شاکی به تصاویر و فیلم های خصوصی وی دسترسی پیدا کرده اند ، در نهایت دو نفر متهم ساکن جزیره کیش شناسایی شدند.

این مسئول انتظامی استان اذعان داشت: کارشناسان پلیس فتا با اخذ نیابت قضایی به جزیره کیش عزیمت و طی یک عملیات موفق پلیسی هردو متهم را دستگیر کردند.

سرهنگ افتخاری اظهار داشت: پس از بازجویی فنی متهم اصلی پرونده به هویت "سجاد-ح" به بزه ارتکابی معترف و دلیل این اقدام خود را کسب منافع مالی عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج