نائب رئیس شوراى شهر بندرعباس با تاکید بر لزوم نظارت هاى لازم بر هزینه هاى شهردارى، گفت: در هزینه هاى جارى و عمرانى بهم ریختگى هاى مالى و هدر رفت سرمایه دیده مى شود که باید کنترل صورت گیرد.

فیصل دانش در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، با تاکید بر اینکه بودجه نویسى داراى اصول و قواعدى است که باید رعایت شود، گفت: وقتی شهردار بندرعباس برنامه مدون و مشخصی از تصمیمات خود در سال آینده ندارد، چگونه می تواند بودجه سالیانه خود را بدرستی و بصورت واقعی تنظیم نماید؟!! از طرفی شهرداری میبایست براساس درآمدى که مى تواند کسب کند بودجه را تنظیم نماید. ولى شاهد این هستیم که این اصل به هیچ عنوان در شهردارى بندرعباس رعایت نمى شود.

وى اعتراض اصلى خود را کسب درآمد شهردارى از راه اخذ عوارض از  مردم دانست و گفت: شهردارى بجاى فشار بر اقشار ضعیف جامعه براى درآمدزایى، حق واقعى خود را از ارزش افزوده اى که در اداره کل امور مالیاتی است، مطالبه کند و همچنین طلب خود را از ادارات دولتی و صنایع و شرکت های بزرگ اخذ نماید.

تنها درصد کمی از ارزش افزوده پرداخت می شود

این عضو شوراى شهر با اشاره به اینکه تنها درصدی از حق شهردارى از ارزش افزوده پرداخت مى شود، تصریح کرد: براى گرفتن حق واقعى شهردارى از ارزش افزوده، شاید نیاز  به ورود استاندار و نمایندگان مجلس به این موضوع باشد.

عدم توانایی شهرداری در جذب درآمد

فیصل دانش، ایراد شهردارى بندرعباس را عدم توانایى آن در جذب درآمد از طریق دریافت عوارض از صنایع غرب، شرکت ها، دستگاهای دولتى و نیروهاى نظامى و انتظامى، دانست و عنوان کرد: شهردارى منتظر پول آماده ى ارزش افزوده است  و تلاش ارزشمندی براى گرفتن مطالبات درشت خود از صنایع غرب و ادارات دولتى ندارد و فشار اصلى بر دوش مردم بندرعباس است.

وى در راستاى بودجه پیشنهادى سال ٩٧ شهردارى بندرعباس، خاطرنشان کرد: اعتقادم بر این است که اگر  شهردارى بودجه خود را ٥٠٧ میلیارد تومان بسته، براساس تفکرات فعلیش بوده است، اگر  نگاه متفاوت ترى نسبت به دریافت مطالبات و کسب درآمد داشت حتما بودجه پیشنهادى بالاتر از این بود و نیاز بود که  بیشتر از این مبلغ باشد.

نائب رئیس شوراى شهر بندرعباس با تاکید بر لزوم نظارت هاى لازم بر هزینه هاى شهردارى، بیان کرد: در هزینه هاى جارى و عمرانى بهم ریختگى هاى مالى و هدر رفت سرمایه دیده مى شود که باید کنترل صورت گیرد.

فیصل دانش77

هزینه کرد شهردارى در بحث جارى بسیار بالاست

فیصل دانش گفت: میزان هزینه کرد شهردارى در بحث جارى بسیار بالاست که این اشتباه بزرگی در بودجه نویسی است، بیشترین هزینه ها میبایست در زمینه پروژه های عمرانی  انجام شود، ضمن اینکه نظارت بر اجرای پروژه های عمرانی بسیار ضعیف است و یک حسابرسی این موضوع را به اثبات میرساند.

وى با بیان اینکه بخش عمده هزینه هاى جارى شهردارى صرف حقوق و مزایاى پرسنل مى شود، تصریح کرد: از سوى شهرداران و شوراهاى گذشته و حتى مسئولین همواره نیروى  سفارشى جهت اشتغال به شهردارى بندعباس معرفی شده اند و این باعث چاقی بیش از حد شهرداری شده لذا میبایست از لحاظ نیروى انسانى لاغرتر شود و امیدواریم با بازنشسته شدن نیرو ها، این مشکل رفع شود.

دانش گفت: هزینه های قابل توجه اى از سوى شهردارى صرف جمع آورى زباله مى شود، که بخشی از این هزینه ها میتواند غیر واقعی باشد، اگر نظارت کافى بر کار پیمانکاران انجام شود، این میزان هزینه تقلیل خواهد یافت زیرا سرانه زباله شهری نباید این مقدار باشد، بنظر من یک جای کار می لنگد.!!!

اجرای نمایش افتتاح پروژه در شهرداری بندرعباس

این عضو شوراى شهر  بندرعباس در بحث پروژ هاى عمرانى ، اظهار کرد: شهردارى مدام در حال تعریف پروژه های جدید است و پروژه ها ی قدیمی همچنان زخمى می شوند و بعضا بصورت نیمه کاره رها میشوند. از طرفی هم شهرداری بشدت علاقه مند به اجرای نمایش افتتاح پروژه است!!

وی در پایان گفت: اعتقاد دارم ابتدا میبایست پروژه های قدیمی را به إتمام برساند و سپس بدنبال تعریف پروژه های جدید باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج