مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، گفت: در سال آبی جاری، هنوز احتمال وقوع سیلاب در لرستان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ رضا میرزایی، گفت: با توجه به ماه‌های باقی مانده از فصول زمستان و بهار سال آبی جاری، هنوز احتمال وقوع سیلاب‌ در لرستان وجود دارد.

وی، با بیان اینکه خشکسالی و سیلاب دو روی یک سکه هستند، تصریح کرد: استان لرستان به لحاظ وضعیت توپوگرافی و کوهستانی و همچنین شیب تند و وسعت قابل توجه سازندهای زمین شناسی ریزدانه و شرایط اقلیمی یکی از استان‌های با پتانسیل‌ بالای سیل خیری است.

میرزایی، ادامه داد: با توجه به قرارگیری مراکز جمعیتی لرستان در کنار رودخانه ها، در بسیاری موارد حد بستر و حریم رودخانه ها توسط ساکنین رعایت نشده و منازل مسکونی، تاسیسات و اراضی و باغات در حریم سیلابی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، افزود: پتانسیل بالای سیل خیزی رودخانه‌های استان و عدم رعایت حریم و بستر آنها و در برخی موارد دستکاری هندسه بستر رودخانه ها به صورت مصنوعی، باعث شده تا در موقع بروز سیلاب، خسارات افزایش یابد.

میرزایی، گفت: درست است که در سال آبی جاری تاکنون بارندگی‌ها در لرستان نسبت به دوره مشابه سال گذشته و بلندمدت حدود ۶۰ درصد کاهش نشان می‌دهد اما ورود یک جبهه قوی باران زا می تواند همه محاسبات را به هم ریخته و باعث بروز سیلابی شدید و غافلگیرکننده شود.

مردم هشدارها را جدی بگیرند

وی، خاطرنشان کرد: با توجه به ماه‌های باقی مانده از فصول زمستان و بهار سال آبی جاری، هنوز احتمال بروز سیلاب‌های شدید در لرستان وجود دارد، لذا هم استانی‌های عزیز لازم است به این موضوع توجه داشته باشند و خود و سرمایه‌های شان را در معرض تهدید سیلاب قرار ندهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج