معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان لرستان از اجرای طرح «فست» در مدارس دوره ابتدایی شهرستان خرم آباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ فرید بهرامی، از اجرای آزمایشی طرح فست «همکاری خانه و مدرسه» خبر داد و گفت: این طرح به منظور پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در میان دانش آموزان لرستانی است و در 5دبستان حاشیه شهر خرم آباد اجرا می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان، افزود: طرح فست یکی از 10 طرح موفقی است که در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در برخی از کشورهای جهان اجرا و نتایج ثمربخشی هم در پی داشته است.

بهرامی ادامه داد: این طرح به همکاری مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل «UNODC» اجرا می‌شود.

وی، با تاکید بر اینکه طرح فست به دنبال تقویت روابط خانوادگی و ایجاد یک رابطه صمیمی بین اعضای خانواده است، افزود: در این برنامه فرصت‌هایی برای والدین فراهم می شود تا با شرکت در جلسات هشت گانه مدتی را صرف بازی انفرادی با کودک خود کنند.

بهرامی، تصریح کرد: در این طرح کودکان هم سن و سال در ارتباط با یکدیگر قرار می گیرند تا از این طریق به حمایت از همدیگر بپردازند و متوجه شوند که در وظیفه سنگین مراقبت، تربیت و بزرگ کردن کودکان خود تنها نیستند.

این طرح به منظور استحکام روابط میان والدین و کودک است

وی، گفت: این طرح به منظور استحکام رابطه والدین با کودک، کودک با کودکان دیگر، والدین با خانواده، والدین با والدین دیگر و والدین با نهادها و سازمان ها مربوط است.

پرخاشگری دانش آموزان

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان، افزایش حمایت از توسعه شبکه خانوادگی مانند توسعه سرمایه اجتماعی، بهبود پیشرفت تحصیلی فرزندان، افزایش میزان توجه و دقت و کاهش استرس، افزایش عوامل محافظتی در مراقبت از کودکان، بهبود توانایی والدین برای گوش دادن به فرزندان و برقراری ارتباط، کاهش تمسخر و پرخاشگری در مدرسه و پیشگیری از مشکلات بهداشت روانی کودکان را از دیگر اهدف‌ این طرح عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج