موج

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان خبر داد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت:حجم آب سد زاینده رود با 75 درصد کاهش به یکی از کمترین میزان حجم از زمان احداث رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مسعود میرمحمد صادقی درحاشیه چهارمین نشست شورای راهبری فناوری اطلاعات گفت: حجم آب سد زاینده رود با 75 درصد کاهش به یکی از کمترین میزان حجم از زمان احداث رسیده است.

وی اظهار داشت: بارش های سال آبی تا بهمن را 5 و چهاردهم میلی بیان کرد و گفت: این رقم پارسال 26 میلی متر و درمتوسط بلند مدت 60 میلی متر بوده است.

کاهش چشمگیر حجم آب  سد زاینده رود

وی با اشاره به کاهش چشمگیر میزان بارش در ایستگاه چلگرد که نسبت مستقیم با حجم این سد دارد افزود: تا 22 بهمن 193 میلی متر بارش دراین ایستگاه گزارش شده که این میزان پارسال 818 میلی متر و در متوسط بلند مدت 773 میلی متر بوده و امسال75 درصد کمتر شده است.

کاهش حجم اب سد زاینده رود

میرمحمد صادقی گفت: حجم ذخیره سد زاینده رود هم اکنون به پایین تر از 130 میلیون متر مکعب رسیده که با مقدار قابل توجه  رسوب در مخزن سد، به شرایط بحرانی شدیدی رسیده است.

وی این حجم را در پارسال 230 میلیون متر مکعب بیان کرد و افزود: اکنون طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی هم به جدیت در حال اجرا و پیگیری است که با توجه به شرایط موجود و پیش رو مشکلات شدیدی  برای کارهای اجرایی هم در پیش خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت:حجم سد زاینده رود از سال 1350 تا 1397 دارای سیر کاهشی است  که امسال با کمترین حجم، بحرانی ترین شرایط را رقم زده است و بقیه سدهای این استان هم شرایط مطلوبی ندارد و هشدار جدی به تمام مشترکان و دستگاه های اجرایی در سال آبی جاری از ابتدای مهر تا پایان شهریور سال آینده است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها