مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: حذف آزمون‌ها از دوره ابتدایی زمینه رشد دانش‌آموزان را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون‌های تیزهوشان و نمونه دولتی در دوره ابتدایی آن را در راستای سند تحول بنیادین دانست و گفت: با این اقدام به موقع شورای عالی آموزش و پرورش زمینه‌ی رشد همه جانبه دانش‌آموزان دوره‌ی ابتدایی فراهم خواهد شد.

وی افزود: بنابراین حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی تصمیم معقول و قابل تقدیر وزیر محترم در جهت توسعه و بسط عدالت آموزشی است که می‌تواند تب آزمون در دوران کودکی را مهار کرده و این طرح باعث کاهش استرس و فراهم نمودن فضای شاد و آرام در محیط یادگیری را موجب گردد به همین دلیل اغلب صاحب نظران و کارشناسان تعلیم و تربیت کشور ،اتخاذ چنین تصمیمی را به فال نیک گرفته‌اند.

هادی زارع‌پور افزود: حذف آزمون‌ها در مدارس ابتدایی حرکتی ارزشمند و بجاست و همه باید در تحقق اهداف این مهم کمک کنیم لذا از این اقدام وزیر محترم جناب آقای بطحائی و سایر همکاران محترم در شورای عالی آموزش و پرورش تشکر و قدردانی می‌نمائیم.

وی اظهار امیدواری کرد: با انجام اقدامات اصلاحی از این دست شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر نظام آموزشی کشور عزیزمان ایران باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج