کنگره شعر انقلاب، با عنوان «فاطمه بانوی انقلابی» و به همت اداره کل آموزش و پرورش لرستان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، کنگره شعر انقلاب با عنوان «فاطمه بانوی انقلابی» با شرکت جمعی از شاعران فرهنگی و دانش آموز در سالن همایش پیامبر اعظم (ص) پردیس فرهنگیان علامه طباطبایی و به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش لرستان برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در این کنگره شعر که صبح امروز برگزارشد؛ گفت: یکی از ویژگی های اصلی شعرا این است که زیبا می بینند .

خدانظر دریکوند افزود: در دنیای امروز که خیلی ها دوست دارندزشتی ها کوچک را خیلی بزرگ ببینند و برجسته کنند؛ افرادی هستند که زیبا فکر می کنند و زیبا می بینند.

وی خاطر نشان کرد: در دنیای امروز زیبا دیدن بسیار سخت تر از زشت دیدن است .دریکوند تصریح کرد : زشت دیدن خیلی راحت راست ، اما شعرا زشتی ها را هم زیبا تفسیر می کنند و زیبا به زبان می آورند.

وی ادامه داد: در هر شعری شعوری نهفته است و در هر جایی که پای شعر و شاعری به میان بیاید؛ آن فرهنگ حفظ می شود .

دریکوند تاکید کرد: فرهنگ ایرانی را چه کسی می‌تواند بدون حافظ، فردوسی، مولوی و سعدی تصور کند. بی‌شک اگر این شاعران نبودند؛ اثری هم از ادب و فرهنگ فارسی باقی نمی‌ماند.

وی در ادامه فرهنگ و ادب پارسی را مرهون شعرای فارسی زبان عنوان کرد و ادامه داد : در زمان جنگ تحمیلی با وجودی که مردم در زیر فشار بمباران و حملات موشکی بودند ؛اما هر گاه شعری انقلابی بیان می شد ؛ مردم با شور و هیجانی وصف نشدنی به جبهه ها گسیل می کردند و این حملات نمی توانست ذره ای در اراده آهنین آنها تاثیر بگذارد .

دریکوند در ادامه تاکید کرد: می‌خواهم به آنهایی که نمی خواهند زیبایی‌ها را ببینند بگویم که محفل معنوی و فرهنگی شاعران دانش آموز و فرهنگی؛  محفل دو هزار نفری انس با قرآن کریم و  مسابقات کتابخوانی 1357نفره دانش آموزان را ببینید. 

چشم و قلوب برخی افراد جامعه بیمار است

وی تصریح کرد: نمی دانم چرا چشم و قلوب برخی بیمار است و نمی توانند زیبایی‌ها را ببینند و درک کنند.

دریکوند اضافه کرد: ای کاش اصحاب رسانه؛ اهالی قلم و اندیشه و آنهایی که درد را به خوبی احساس می کنند؛  می گفتند که فرهنگیان و دانش آموزان لرستانی با همه توان خود در نهادینه کردن باورهای دینی و اعتقادی تلاش می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، تاکید کرد: آنهایی که نمی توانند لبخند را بر لبان دختران ما و عشق و ایثار را در نگاه پسران ما ببینند؛ امروز ببینند که چگونه شعر و شاعری شان؛ مداحی‌شان؛ حفظ قرآن شان، حفظ هویت دینی شان، حفظ حجابشان، شرکت در مراسمات مذهبی شان و مسائلی از دست را انجام می دهند. 

وی در ادامه تاکید کرد: نگاه های تنگ سیاسی؛  محفلی، باندی و گروهی را عاملی و ابزاری قرار ندهیم تا خدای نکرده هویت خودمان را لکه دارکنیم و به آن آسیب برسانیم . 

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در ادامه افزود: آموزش و پرورش متعلق به نظام؛ حاکمیت؛ دولت و مردم است و اگر خدای نکرده آسیب ببیند ؛ هیچ کسی سود نخواهد برد.

خدانظر دریکوند تصریح کرد: ناآگاهند کسانی که فکر می کنند با تخریب معلم و دانش آموز سودی عایدشان می شود.

در برابر عظمت فرهنگیان و دانش آموزان سر تعظیم فرود می‌آورم

وی ادامه داد: من در برابر عظمت و تلاش همه فرهنگیان و دانش آموزانی که برای اعتلای این فرهنگ و سرزمین تلاش می کنند؛ سر تعظیم فرود می آورم و به وطنم عشق می ورزم و برای قلبهای مهربان و خداشناس آنها بهترین ها را آرزو می کنم.

گفتنی است در ادامه این کنگره، شاعران دانش آموز و فرهنگی به قرائت اشعار خود پرداختند که در پایان، از شاعران برگزیده با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج