مدیرعامل آبفای روستایی استان اصفهان گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، بهره برداری از 18طرح آب‌رسانی روستایی در استان اصفهان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمد حسین قرائتی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح های آبرسانی در 43 روستای این شهرستان، 18 هزار نفر از اهالی این روستاها از مزایای آب پایدار بهره مند شدند.

وی هزینه اجرای این طرح ها را 80 میلیارد ریال بیان کرد و افزود: بهره‌برداری از دو طرح آب‌رسانی در اردستان، آب‌رسانی به روستای چاه ریسه، خواصه تراش شامل احداث مخزنی بتنی به حجم 50 مترمکعب، ساخت ایستگاه پمپاژ و اجرای خط انتقال آب به طول 11 کیلومتر است.

افتتاح طرح ابرسانی

وی گفت: همچنین تعویض شبکه آب روستای ظفرقند به طول هفت کیلومتر و تعویض 320 انشعاب مشترکان از دیگر طرح های آبرسانی در دهه مبارک فجر است.

قرائتی افزود: اکنون برای 270 روستا در این استان با حجم 600 مترمکعب آب‌رسانی سیار می شود که درمقایسه با تابستان 70 درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل آبفای روستایی استان اصفهان گفت: همچنین همزمان با فجر انقلاب اسلامی  عملیات اجرایی، پنج طرح آبرسانی روستایی با 35 میلیارد ریال اعتبار در روستاهای این استان آغاز شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج