رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در طرح تحول سلامت، یکی از مهمترین شاخصه ها، بحث پیشگیری از بیماری های غیرواگیر از جمله فشارخون، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مراسم افتتاحیه ایستگاه سلامت و انقلاب، پیشگیری را یکی از مهمترین شاخصه ها طرح تحول سلامت عنوان کرد.

شاهرخ یوسف زاده چابک در مراسم افتتاحیه ایستگاه سلامت و انقلاب، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامی داشت ایام الله دهه فجر، با بیان این که مقوله سلامت به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه پس از اجرای طرح تحول سلامت، نقش ارزشمندی در زمینه سلامت مردم ایفا کرد، افزود: در طرح تحول سلامت، یکی از مهمترین شاخصه ها، بحث پیشگیری از بیماری های غیرواگیر از جمله فشارخون، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، مطرح شد.

وی افزود: 74 درصد علت مرگ و میر، مربوط به این گروه از بیماری ها است. این در حالی است که با روش های بسیار ساده و معمول می توان از بروز این بیماری ها پیشگیری کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: از مهمترین اقدامات پیشگیرانه، می توان به رژیم غذایی مناسب و داشتن تحرک، سبک زندگی سالم اشاره کرد.

ایستگاه سلامت

برپایی ایستگاه سلامت و انقلاب

یوسف زاده ادامه داد: در این راستا همکاران حوزه سلامت استان با برپایی ایستگاه سلامت بصورت نمادین تلاش می کنند امکانات درمانی و بهداشتی را در دسترس مردم قرر اداده و آموزش های لازم در اختیار مردم قرار دهند.

وی اظهار امیداوری کرد این حرکت در شرایط عادی نیز تداوم یابد. زیرا سیاست وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی این است که ارایه خدمات بهداشتی درمانی را در میان مردم  ارتقا دهد و برای جلوگیری از آسیب های جسمی و روحی به عنوان متولیان سلامت تلاش کند. 

ایستگاه "سلامت و انقلاب" به همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، جمعیت هلال احمر گیلان و سازمان بسیج جامعه پزشکی، در رشت افتتاح شد. در این زمینه سازمان نظام پرستاری رشت نیز در اولین روز برپایی ایستگاه جهت ارایه خدمات رایگان پرستاری همکاری داشت.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج