در چهارمین روز از ایام الله مبارک فجر 26 پروژه عمران شهری که توسط شهرداری بندرانزلی اجرا شد به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، 26 پروژه عمران شهری در بندر انزلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان بندرانزلی در این مراسم با اشاره به سوابق فرهنگی و تاریخی شهرستان بندرانزلی اظهار داشت: چنانچه سوابق بندرانزلی را به لحاظ آثار تمدن و مدرنیسم مورد بررسی قرار دهیم بیشترین مصادیق آن را در شهر بندرانزلی خواهیم یافت.

وی سابقه طولانی در امور گمرک، کشتیرانی، شیلات و بندر را از جمله این مصادیق دانست و افزود: موقعیت شهر بندرانزلی متمایز از سایر شهرستانهای استان گیلان است از این جهت که قریب به 120 هزار نفر از حدود 140 هزار نفر مردم شهرستان در شهر سکونت دارند و از این جهت شهر بندرانزلی پرتراکم ترین شهر استان است و چنانچه بخواهیم از نظر توسعه زیر ساختها و زیربناها و خدمات عمران شهری، شهر را متحول کنیم شهرستان را متحول خواهیم کرد.

افتتاح پروژ های عمرانی انزلی

شهری که اولین شهرداری در آن تاسیس شده استحقاق بیشتری برای توسعه دارد

فرماندار بندرانزلی از کلیه مدیران و مسئولانی که در همه ادوار به این شهر خدمت کرده اند به ویژه شهردار و شورای اسلامی قبلی این شهر تشکر و قدردانی نمود و اظهار داشت: شهری که اولین شهرداری در آن تاسیس شده استحقاق بیشتری برای توسعه دارد.

مومنی زاده به اساسی ترین نیازمندیهای شهر اشاره و اظهار داشت: با توجه به وجود موانع، محدودیتها و مشکلات فراوان در مسیر خدمت شهرداری و شورای شهر از تلاشها و پیگیریهای آنان تشکر می کنم و خود را موظف به حمایت از شورای شهر و شهردار در جهت خدمت به مردم و توسعه و عمران شهر می دانم.

فرماندار بندرانزلی در ادامه نقش احیای تالاب، تسریع در روند اجرای کمربندی شهر و بازسازی و نوسازی ساختمانهای قدیمی میراثی در مرکز شهر را در توسعه و عمران شهر بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست، اداره کل راه و شهرسازی، شرکت راه سازی شمال و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید پروژه های فوق را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

فرماندار بندرانزلی در پایان رمز موفقیت در خدمت شایسته به مردم را تعامل و همگرایی و پرهیز از حواشی دانست و گفت: از فرد، فرد اعضای شورای شهر، شهردار، معاونین ،مدیران ،مسئولان واحدها و دوایر، کارکنان و کارگران شهرداری انتظار دارم در سایه تعامل و با عزم و اراده جمعی در جهت خدمت به مردم و توسعه و عمران شهر تلاش کنند و از حاشیه سازی پرهیز کنند و به حاشیه سازان و حاشیه پردازان نیز توجه نکنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج