مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: زندگی سعادتمند و عزتمندانه در گرو انس با قرآن و مذهب است و این توسط خود اندیشمندان غربی اعلام شده است، این موضوع نشان دهنده اهمیت بالای دین و مذهب در شخصیت انسان و اعتلای جوامع بشری دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان، در محفل قرآنی دانش آموزی زندگی سعادتمند و عزتمندانه را در گرو انس با قرآن و مذهب عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیزاده،  در محفل قرآنی دانش آموزی که بمناسبت دهه مبارک فجر در مسجد قدس دبیرستان شهید بهشتی رشت برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه مبارک ‌فجر، گفت: نمی شود در دهه مبارک فجر بود و از دستاوردهای بی شمار آن چیزی نگفت، امروز در فضای مجازی شاهد هجمه های بسیار زیادی بر علیه انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن ایجاد شده است و این نهایت بی انصافی و بی وجدانی ست که دستاوردهای این انقلاب با رژیم گذشته مقایسه می شود.

وی افزود: امروز ما با افتخار در علم های نانو، پتروشیمی، المپیادهای علمی و... جزء کشورهای نخست در دنیا هستیم، امروز ما با اتکاء به نسل جوان و انقلابی در دانش هوا و فضا حرف های بسیاری برای گفتن در جهان داریم.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان همچنین با اشاره به اقدامات خوب و چشمگیر در کشور بعد از پیروزی انقلاب، گفت: نمی شود گفت امروز هیچ نواقصی وجود ندارد، مقام معظم رهبری بارها فرمودند "ما با قله فاصله زیادی داریم" و ماهم تاکید می کنیم کارهای بسیار زیادی در پیش داریم.

علیزاده افزود: من امروز از همه دانش آموزان می خواهم خودشان شخصا به دنبال دستاوردهای جدید گذشته باشید، دانش آموزان ما ببینند ما در گذشته چه چیزهایی داشتیم و حالا به چه افتخاراتی دست پیدا کردیم.

وی همچنین افزود: امروز همین تشکیل ادارات قرآنی، برنامه های قرآنی، محافل قرآنی و تربیت نسل قرآنی را مدیون همین انقلاب هستیم که با برکت خون شهداء و رشادت ها این اتفاق بزرگ در کشور ما افتاده است که البته هنوز حق قرآن کامل اداء نشده است.

محفل قرانی

دشمنان از ایجاد فضای قرآنی در کشورمان واهمه دارند

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان همچنین گفت: دشمنان از ایجاد فضای قرآنی و نسل قرآنی در کشورمان وحشت و واهمه دارند و برای همین همه تلاش خود را معطوف مبارزه با گسترش فرهنگ قرآنی در کشور انجام می دهند.

وی افزود: یکی از مهمترین فعالیت های ما برای گسترش فرهنگ قرآنی ایجاد و راه اندازی موقوفات و رقبات قرآنی است ، باید با همکاری انجمن ها دانش آموزی و تبلیغ فرهیختگان گرامی بتوانیم با ایجاد این موقوفات در جهت ترویج و تبلیغ قرآن تلاش نماییم.

علیزاده همچنین گفت: زندگی سعادتمند و عزتمندانه در گرو انس با قرآن و مذهب است و این توسط خود اندیشمندان غربی اعلام شده است، این موضوع نشان دهنده اهمیت بالای دین و مذهب در شخصیت انسان و اعتلای جوامع بشری دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج