حجت الاسلام جمیاری امام جمعه شهرستان دلفان با مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند در آئین میزبانی از حجت‌الاسلام جمیاری امام جمعه شهرستان دلفان، گفت: ائمه جمعه و جماعات، نقشی کلیدی در تبیین آموزه‌های زیست محیطی دارند.

در این دیدار که در دفتر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و با حضور معاونین و روسای ادارت ستادی این اداره کل برگزار شد، فتحی بیرانوند با اشاره به اصل 50 قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست را وظیفه عمومی دانست و افزود: همه باید در راستای صیانت و حفاظت از این موهبت الهی تلاش کنیم.

نقش ائمه جمعه در تبیین آموزه‌های زیست محیطی، کلیدی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، ادامه داد: با اشاره به نقش ائمه جمعه و جماعات در جهت فرهنگ‌سازی زیست محیطی و تاثیرات عمیق گفتار آنان در میان اقشار مختلف جامعه، خواستار تبیین آموزه‌های زیست محیطی توسط ائمه جمعه در مراسمات و مناسک مختلف از جمله نماز وحدت بخش جمعه هستیم.

امام جمعه شهرستان دلفان نیز در این دیدار، فرهنگ سازی را مهم‌ترین عامل حفظ محیط زیست دانست و بر تلاش همه جانبه جهت تقبیح شکار و صید در بین آحاد جامعه تاکید کرد.

حجت‌الاسلام جمیاری، فرهنگ سازی در زمینه محیط زیست را بخشی از وظایف ائمه جمعه و جماعات دانست و افزود: خدمت به محیط زیست هم اجر معنوی دارد و اجر اخروی.

حضرت امام رضا(ع)، الگوی بی‌همتای حفاظت از محیط زیست است

وی، گفت: وجود الگوی بی‌همتای زیست محیطی مانند امام رضا (ع)،  وظیفه ما در راستای حفاظت و حراست از زندگی موجودات را دو چندان کرده است، لذا لازم است تا در این خصوص، پیروی از دستورات ائمه و اهل بیت را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج