دبیر هفدهمین جشنواره فیلم فجر فارس با بیان اینکه این دوره از جشنواره از پربارترین دوره هاست که تجربه خواهیم کرد؛ از اکران ۱۸ عنوان فیلم در ۷ نوبت اکران روزانه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، فروغ عدالت‌پور در آستانه آغاز جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران گفت:  ۱۱ فیلم خوب بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در هفدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز را برای اکران از شورای تهیه‌کنندگان سینمای ایران خریداری کردیم که افزون بر این یازده فیلم، ۷ عنوان فیلم نیز برای اکران به شیراز اختصاص یافته است که جمعاً ۱۸ عنوان فیلم در ۷ نوبت به اکران در خواهند آمد. 

وی با اعلام اینکه بلیط‌ها را با قیمت متفاوتی در نظر گرفتیم که از ۱۲ هزار تومان شروع شده و در برخی سانس‌ها و سالن‌ها به ۲۰هزار تومان می‌رسد اظهار داشت: برای دانشجویان تخفیف فروش در گیشه در نظر گرفته شده است، در حالیکه قیمت‌‌گذاری‌ها به شیوه‌ای انجام گرفته تا برای تسهیل در تماشای فیلم توسط اقشار مختلف مردم امکان دیدن برترین‌های سینمای ایران فراهم شود.

 رئیس انجمن فیلم، عکس و پویانمایی استان فارس با بیان اینکه آیین گشایش هفدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز، جمعه ۱۳بهمن ماه سال جاری از ساعت ۱۸ با حضور عوامل فیلم "بمب؛یک عاشقانه" در لابی همراه با فرش قرمز سینما هنرشهر آفتاب برگزار خواهد شد گفت: همزمان با این آیین در ۲ سالن فیلم یادشده اکران خواهد شد.

به گفته دبیر هفدهمین جشنواره فیلم فجر فارس، امسال بخش منتقدان به جشنواره افزوده شده که در سالن قرمز پردیس یاد شده به صورت روزانه برگزار می‌شود و آثار پخش شده روز پیش به نقد و بررسی گذاشته خواهد شد.

عدالت پور با بیان اینکه در کنار جلسات نقد، کارگاه‌های بازیگری با حضور اصغر همت، بازیگر سینما و تئاتر ایران، و کارگاه آموزشی فیلم کوتاه با حضور  دکتر الستی برگزار می‌شود.

وی محل برپایی کارگاه‌های یادشده را سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام کرد و افزود: فرشاد محمدی مدیر تصویربرداری فیلم "عرق سرد"هم در این جشنواره کارگاهی در این باره برگزار می‌کند.

رئیس انجمن فیلم، عکس و پویانمایی استان فارس از اکران آثار فیلمسازان برتر استان فارس در یک سالن جداگانه خبر داد و افزود: در این بخش ۸ عنوان فیلم سینماگران استان فارس که در جشنواره‌های داخلی و خارجی آثارشان مورد استقبال قرار گرفته و موفق به کسب جوایزی شدند برای انتفاع فیلمسازان از فروش، اکران می‌شوند.

دبیر هفدهمین جشنواره فیلم فجر فارس ادامه داد: از دیگر بخش‌های جنبی جشنواره هفدهم، بخش ویژه مدارس روزانه در ساعت ۱۰ صبح با اکران ۴ عنوان فیلم کودک و نوجوان و  یک فیلم برای خانواده‌ها است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج