رئیس هیئت ووشو استان کهگیلویه و بویراحمد از قهرمانی تیم اعزامی ووشو این استان در مسابقات انتخابی تیم ملی برای مسابقات برزیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، «حجت اله امیری» در حاشیه بازدید از تمرینات ورزشی باشگاه ذوالفقار علی (ع) یاسوج گفت: رقابت‌های ووشوی قهرمانی رده‌های سنی کشور در بخش ساندا با قهرمانی تیم کهگیلویه و بویراحمد درمجموع دو رده سنی نوجوانان و جوانان همراه شد.

وی افزود: این مسابقات روز دوشنبه هفته جاری به میزبانی هیئت ووشوی استان خراسان رضوی در سالن شهید بهشتی مشهد آغاز به کار کرد و تا عصر جمعه ادامه دارد که طی آن تالوکاران و سانداکاران تمامی استان‌های کشور به رقابت می‌پردازند.

رئیس هیئت ووشو استان کهگیلویه و بویراحمد با تشریح مبارزات صورت گرفته ووشوکاران این استان برای کسب مقام اول این مسابقات،  اظهار داشت: پیکارهای بخش ساندا در دو بخش نوجوانان و جوانان به پایان رسید که کهگیلویه بویراحمد با چهار مدال طلا و یک نقره به‌عنوان نخست رسید.

امیری گفت: مازندران با سه طلا، یک نقره و ۲ برنز دوم شد و سیستان و بلوچستان با یک مدال طلا و ۲ برنز به‌عنوان سومی دست‌یافت.

وی افزود:‌مسابقات تالو (اجرای فرم) نیز روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه (۱۱ الی ۱۳ بهمن‌ماه) انجام و تالوکاران رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان درمجموع ۳۶۰ فرم اجرا خواهند کرد.

امیری خاطرنشان کرد: نفرات برتر این رقابت‌ها، مجوز حضور در اردوهای آماده‌سازی تیم ملی ووشوی جوانان ایران را کسب می‌کنند.

رئیس هیئت ووشوی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسابقات ووشوی قهرمانی جوانان جهان طی روزهای ۲۰ الی ۲۷ تیرماه سال ۹۷ در برازیلیا پایتخت برزیل برگزار خواهد شد.

امیری، ورزشکاران استان کهگیلویه و بویراحمد که توانستند مدال‌های رنگین این دوره از مسابقات ووشو کشور را کسب کنند ” فرزاد مسعود کیش ” در رده نوجوانان در وزن منهای ۴۵ کیلوگرم، ” اشکان امیدوار ”  در رده سنی جوانان در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم، ” علی افشانی در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم ” ، ” محمد پرواز در  وزن منهای ۵۶ کیلوگرم و ” آریا اکبری ” در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم برشمرد.

وی گفت: شش ورزشکار ووشو در رده‌های نوجوانان و جوانان از استان کهگیلویه و بویراحمد به این مسابقات اعزام که از این تعداد چهار ورزشکار موفق به کسب مدال طلا و یک نفر موفق به کسب مدال نقره شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج