دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان در جلسه کمیته گرامی داشت دهه فجر انقلاب اسلامی با تسلیت شهادت بانوی دو عالم، امّ ابیها حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها برنامه های این دهه را در سما واحد رشت تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رحمت علی صابری حقایق با بیان این که انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود، اظهار کرد: انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مهمترین و عظیم ترین رویدادهای قرن معاصر، دارای برکات و نتایج بسیار بزرگ و درخشانی در ایران و جهان بود.

معاون سما واحد رشت با اشاره به تعبیر شهید دکتر بهشتی مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی ایران "انقلاب ارزش ها" محسوب می شود گفت: دهه فجر تنها یک رخداد تاریخی نیست بلکه یک حادثه ریشه‌دار فرهنگی و عقیدتی است.

صابری با بیان اینکه دهه فجر، فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان هاست افزود: تاریخ انقلاب را باید برای نسل جوان انقلاب خواند تا بدانند که نیاکانشان برای پیروزی و تداوم آن چه خون دل ها خورده اند.

معاون سما واحد رشت شعار سی و نهمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را "سربلندی ملت ایران در پرتو جمهوری اسلامی، اقتدار همه جانبه و اقتصاد مقاومتی" عنوان کرد و ادامه داد: فعالیت های سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی (دهۀ فجر) در سما واحد رشت در دو حوزه دانش آموزی و دانشجویی پیش بینی شده است.

صابری با بیان اینکه تلاش شده برنامه های سما  درایام دهه فجر متناسب با ایام فاطمیه باشد گفت: در روز 14 بهمن زنگ انقلاب در دبستان پسران سما واحد رشت همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولان شهری نواخته خواهد شد.

معاون سما واحد رشت با اشاره به  اینکه در زنگهای تفریح سرودهای انقلابی مرتبط با این دوران در مدارس سما پخش می شود  گفت: برنامه های با محوریت  دانش آموزان  مرتبط با این ایام اجرا می گردد  که شامل آذین بندی مدارس و آموزشکده،  نواختن موسیقی های حماسی، دکلمه و خواندن متنهایی در مورد تاریخ ایران و انقلاب اسلامی است.

کمیته دهه فجر سما رشت

برگزاری جشنواره نقاشی در پیاده راه فرهنگی رشت

صابری به برگزاری جشنواره نقاشی تحت عنوان "بهمن پنجره ای رو به خورشید" با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: این جشنواره نقاشی برای پنجمین سال متوالی  در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت و با حضور جمع کثیری از دانش آموزان دختر و پسر سما واحد رشت برگزار می شود.

وی تقدیر از قهرمانان ورزشی سما در ایام دهه فجر را یکی دیگر از برنامه های اجرایی سما بر شمرد و خاطر نشان کرد: در ایام دهه مبارک فجر مسابقات مختلف ورزشی در حوزه دانش آموزی  و دانشجویی برگزار خواهد شد.

صابری به برگزاری جشن بزرگ انقلاب و  پرواز بالن‌ها در شب یوم‌الله ۲۲ بهمن با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات انقلاب اسلامی و شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: در ایام دهه مبارک فجر از برگزیدگان پژوهشی سما تقدیر خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج