هیات صنعتی اعزامی استان متشکل از روسای سازمان و خانه صنعت معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی و مدیران واحدهای تولیدی استان با علیا بنت سالم مدیر سرمایه گذاری صنعتی اداره جذب سرمایه گذاری و توسعه صادرات عمان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، هیات صنعتی اعزامی استان متشکل از روسای سازمان و خانه صنعت معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی و مدیران واحدهای تولیدی استان با علیا بنت سالم مدیر سرمایه گذاری صنعتی اداره جذب سرمایه گذاری و توسعه صادرات عمان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار طرفین راههای گسترش صادرات کالاهای ایرانی با محوریت مرکز تجارت ایرانیان در مسقط را بررسی کردند. 

مدیر سرمایه گذاری صنعتی اداره جذب سرمایه گذاری و توسعه صادرات عمان در این دیدار از اعلام آمادگی کامل این کشور برای تولید مشترک با صنعتگران خراسانی خبرداد و گفت: دولت عمان از صنعتگران و تجار ایرانی برای سرمایه گذاری و احداث واحد های تولیدی و تجاری در عمان استقبال می کند.

وی افزود: معافیت مالیاتی 5 ساله ، تخفیف در هزینه برق و سوخت وتسهیلات بانکی با نرخ بسیار پایین ، معافیت دائم  از مالیات بر درامد اشخاص از جمله تسهیلات پیش بینی شده برای سرمایه گذاران ایرانی است.
علیا بنت سالم تصریح کرد: اماده گسترش همکاری صنعتی در 10 منطقه صنعتی و سه منطقه آزاد با همتایان خراسانی هستیم.

راه اندازی مرکز تجارت ایرانیان در مسقط

رییس خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی هم در این دیدار با اشاره به اهداف هیات اعزامی استان گفت : ماموریت  این هیات معرفی محصولات تولیدکنندگان ایرانی به منظور توسعه روابط، افزایش حجم صادرات غیرنفتی و ارتقا سطح مبادلات تجاری به عمان در قالب بازدید از مرکز تجارت ایرانیان است.

حسن حسینی تصریح کرد: با افتتاح این مرکز چشم انداز مناسب تجاری را در روابط تجاری بین دو کشور شاهد خواهیم بود و تولیدکنندگان خراسانی فرصت مناسبی برای عرضه کالا و خدمات خود در کشور عمان خواهند داشت.

وی ادامه داد: پروژه راه اندازی مرکز تجارت ایرانیان در مسقط پس از مطالعات لازم، مذاکرات و ایجاد زیرساختها توسط خانه صنعت، معدن و تجارت استان پیگیری و بزودی طی آئینی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رییس خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: این مرکز مجهز که به کانونی برای صادرات کالاهای برتر ایرانی تبدیل خواهد شد، 5 هزار مترمربع وسعت داشته و دارای امکاناتی چون انبار، خطوط ارتباطی، محل اسکان، ترانسپورت، ترخیص و تحویل کالا، دفاتر تجاری و سایر امکانات لازم است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج